Goniec.pl
Zatrzymano 18-letniego nożownika. Zaatakował pod szkołą kilkoro uczniów. Był poszukiwany

KSP w Warszawie

Zatrzymano 18-letniego nożownika, który atakował uczniów pod jedną ze szkół w Warszawie. Był poszukiwany

23 Września 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafił 18-latek, który jednym z praskich liceów w Warszawie zaatakował kilkoro uczniów. Jak ustaliła policja, był on wcześniej poszukiwany, w związku z ucieczką Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do ataku 18-letniego nożownika doszło w czwartek,1 września br. pod jednym z liceów na Pradze Północ. Jak przekazała policja, agresywny 18-latek chciał wyrównać rachunki w imieniu swojej dziewczyny z jej szkolną koleżanką. Gdy ta opuściła budynek szkoły, 18-latek podszedł do niej i zaczął jej grozić nożem, tzw. motylkiem, którym demonstracyjnie się bawił.

Franciszek Pieczka

Franciszek Pieczka nie żyje. Wybitny aktor odszedł w wieku 94 lat

CZYTAJ DALEJ

Agresywny 18-latek zatrzymany przez policję. Grozi mu do 12 lat więzienia

W obronie dziewczyny stanął inny uczeń, który natychmiast został zaatakowany przez agresywnego 18-latka. Po reakcji przypadkowego świadka 18-latek uciekł z miejsca zdarzenia, zabierając czapkę 16-latkowi.

Uczniowie sprawę zgłosili personelowi szkoły, który wezwał na miejsce patrol policji i rodziców. Jeden z zaatakowanych 16-latków trafił na badania do szpitala. Nie miał poważnych obrażeń.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przyjęli zawiadomienia od rodziców zaatakowanych uczniów i przesłuchali samych nastolatków. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Dzięki informacjom zgromadzonym w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili tożsamość 18-letniego chłopaka, który, jak się okazało, był poszukiwany przez policjantów z Nysy w związku z tym, że nie powrócił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Sprawą zajęli się kryminalni z komendy przy ulicy Jagiellońskiej, którzy zatrzymali go w wytypowanym przez nich wcześniej miejscu. Następnego dnia 18-latka doprowadzono i przesłuchano w prokuraturze. Usłyszał pięć zarzutów dotyczących m.in. popełnienia rozboju z użyciem noża, kradzieży rozbójniczej oraz kierowania gróźb karalnych.

Nastolatkowi grozi od 3 do 12 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

politycy

O tych słowach woleliby szybko zapomnieć. Ci politycy mają na koncie wpadki, o których mówili wszyscy

Opinia publiczna w całej Polsce żyje dziś niefortunnymi słowami Rafała Trzaskowskiego, jakich użył on w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Krajowa polityka zna jednak o wiele więcej przykładów, gdy z ust ważnych osób w państwie padały skandaliczne wypowiedzi. Przypominamy te najbardziej kontrowersyjne.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >