Goniec.pl

Policja Gorzów Wielkopolski

Zaskakujące sceny w centrum miasta. Kierowca mógł doprowadzić do tragedii, wszystko się nagrało

2 Lutego 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Uwagę lubuskich policjantów przykuło zachowanie pewnego kierowcy na jednym z głównych skrzyżowań w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna dokonywał niezrozumiałych manewrów swoim samochodem. Mundurowi, docierając na miejsce zdarzenia, usłyszeli od niego zdumiewające tłumaczenie.

Podejrzane zachowanie kierującego pojazdem

Operator miejskiego monitoringu w Gorzowie Wlkp. przecierał oczy ze zdumienia, przyglądając się popisom pewnego kierowcy. Zdezorientowany mężczyzna, wjeżdżając na główne skrzyżowanie miasta, wykonywał dziwne manewry autem, co zaniepokoiło obserwatora.

Na nagraniu dostrzec można, że kierujący skręcając, pomylił ulicę z torowiskiem tramwajowym. Widząc nadciągający tramwaj, rozpoczął próbę ucieczki z niedozwolonego miejsca. Zmuszony został do cofania, co w tej sytuacji wiązało się z dużym niebezpieczeństwem.

Mężczyzna przejechał na wstecznym środek skrzyżowania, uszkadzając okoliczne krzaki oraz drzewo . Sytuację tę obserwował przechodzień, próbujący zatrzymać podejrzanego kierowcę. Niestety bez oczekiwanego rezultatu.

Wybryki kierowcy stanowiły duże zagrożenie dla otoczenia. Następnie kierowca przejechał prosty odcinek drogi, zatrzymując się na ścieżce rowerowej, umiejscowionej za zakrętem. Jeden ze świadków co sił w nogach pobiegł w kierunku sprawcy drogowych wyczynów. Praktycznie równocześnie na miejscu zjawiła się także Policja.

Absurdalne tłumaczenie kierowcy

Kierującym okazał się 44-latek, który rozbawił mundurowych swoimi słowami. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy , a prowadzony przez niego pojazd nie był ubezpieczony. Mając na koncie kilka wykroczeń, kierowca stworzył realne zagrożenie dla osób znajdujących się w otoczeniu.

W trakcie rozmowy z policjantami pokusił się o komiczne tłumaczenie. Uznał, że przyczyną jego dziwnego zachowania był ból oczu, co sprawiło, że nic nie widział. Samochód został odholowany z racji pozostawienia na zakazie. Mężczyzna był trzeźwy. Sprawa będzie miała swoją kontynuację w sądzie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: facebook.com/Policja Gorzów Wlkp.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]