Przedszkole wypadek Żródło: pixabay.com hpgruesen CC0 (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek w przedszkolu. Dwie 7-latki wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej

25 Kwiecień 2021 Klaudia BochenekKlaudia Bochenek

Do dramatycznych scen doszło w jednym ze szczecińskich przedszkoli przy ulicy Hożej. 23 kwietnia dwie 7-latki bawiły się na placu zabaw, skakały na skakance. Niestety, w pewnym momencie doszło do tego, że się poddusiły. Na miejscu natychmiast została im udzielona pomoc. Dziś wiadomo, że zostały wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej.

Przedszkolanki natychmiast zareagowały w obliczu niebezpiecznej sytuacji. Ratownicy z pogotowia ratunkowego przybyli na miejsce już po 5 minutach. U jednej z dziewczynek doszło do zatrzymania krążenia.

7-latki nadal przebywają w szpitalu

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób doszło do tego nieszczęśliwego wypadku. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo. Na szczęście przedszkolanki, które przechodziły kursy pierwszej pomocy, zachowały zimną krew.

U jednej z dziewczynek wystąpiły problemy z oddychaniem, a u drugiej 7-latki sprawa wyglądała o wiele poważniej. Doszło do zatrzymania akcji serca, jednak udało się ją przywrócić. Natychmiast przewieziono je do szpitala.

Nie żyje Marcin Król. Aktor osierocił dwójkę małych dzieciNie żyje Marcin Król. Aktor osierocił dwójkę małych dzieciCzytaj dalej

Ostatnie doniesienia mediów na temat wskazują, że podopieczne zostały wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej. Jednak jak zaznacza zastępca prezydenta Szczecina, Krzysztof Soska, na więcej informacji należy czekać do poniedziałku.

- Są sygnały dające podstawy do pewnego, ostrożnego optymizmu, ale szpital przekaże więcej informacji w poniedziałek - mówił Krzysztof Soska w rozmowie z Wirtualną Polską.

Kiedy prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, dowiedział się o wypadku w przedszkolu, od razu zareagował. Miasto zapewniło wsparcie psychologiczne nie tylko dzieciom, ale także opiekunkom, które musiały zmierzyć się z niebezpieczną sytuacją.

Sam również zlecił kontrolę, która ma wyjaśnić wszystkie okoliczności feralnego zdarzenia. Mało tego - mają zostać przeprowadzone kolejne kontrole, obejmujące place zabaw należące do wszystkich przedszkoli w mieście.

Po zdarzeniu przy ulicy Hożej na miejscu pracowali funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora. Na wyniki śledztwa służb w sprawie nieszczęśliwego wypadku trzeba będzie jeszcze poczekać.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP, Facebook

Następny artykuł