Goniec.pl

PSP Tarnów

Wypadek na autostradzie A4. Fiat punto wbił się w ciężarówkę

19 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Tragiczna sobota na autostradzie A4. Wieczorem 18 marca na wysokości Bobrownik Wielkich doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. Niestety mimo natychmiastowej akcji służb nie udało się uratować jednej osoby. 

Wypadek na autostradzie A4

Pracowita sobota tarnowskich strażaków. Tuż po godzinie 20 otrzymali zgłoszenie o poważnym wypadku na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Bobrowniki Wielkie.

Pierwsze informacje wskazywały, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Samochody różniło dosłownie wszystko, a kluczowa była ich masa. Strażacy usłyszeli bowiem, że w wypadku na autostradzie A4 udział biorą fiat punto oraz samochód ciężarowy. Byli przygotowani na najgorsze.

Policja zatrzymała rodziców z nagrania.

Ojciec przyduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie

CZYTAJ DALEJ

Zderzyły się fait punto i ciężarówka, wezwano LPR

Na 495 kilometrze autostrady A4 nieopodal Tarnowa doszło do wypadku, który na długo zostanie w pamięci strażaków i policjantów. Ocena sytuacji po przyjeździe na miejsce zdarzenia wskazywała, że to fiat punto wjechał w tył pojazdu ciężarowego.

Starcie tych dwóch pojazdów mogło zakończyć się tylko w jeden sposób. Fiat punto nie miał szans z wielotonową masą TIR-a. W osobówce podróżowały dwie osoby. Ze względu na poważne obrażenia i trudny dojazd na autostradę A4 zablokowanej po wypadku, ratownicy wezwali wsparcie. Na miejsce wypadku leciał śmigłowiec LPR, ale jak podaje Gazeta Krakowska, w trakcie lotu helikopter został zawrócony do bazy.

Utrudnienia na autostradzie A4 potrwały do 1 w nocy

Śmigłowiec LPR wrócił do bazy, gdyż najciężej ranny poszkodowany zginął. Była to osoba podróżująca faktem punto. Lokalne media podają, że dwie kolejne osoby trafiły do szpitala.

Na miejscu pracowali nie tylko strażacy i policjanci z Tarnowa. Po potwierdzeniu ofiary śmiertelnej na autostradę A4 na wysokości miejscowości Bobrowniki Wielkie wezwano także prokuratora. 

Kierowcy jadący w stronę Krakowa musieli uzbroić się w cierpliwość. Po zderzeniu ciężarówki i fiata punto trasa była zupełnie zablokowana. Mimo wprowadzenia objazdów tworzyły się długie korki, a utrudnienia potrwały aż do 1 w nocy

Źródło: gazeta krakowska

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]