Goniec.pl
Policja

Marek BAZAK/East News

Karambol pod Łodzią. Zderzyło się pięć pojazdów, jedna osoba nie żyje

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę, 12 marca w Rzgowie. Na skrzyżowaniu zderzyło się aż pięć pojazdów - cztery ciężarówki i samochód osobowy. Nie żyje jeden z kierowców, dwie kolejne osoby trafiły do szpitala. Na

W sobotę, 12 marca w ok. godziny 8:00 na skrzyżowaniu ul. Pabianickiej z ul. Rzgowską przy drodze krajowej nr 71 w Rzgowie doszło do karambolu. W wypadku udział wzięło pięć pojazdów, w tym cztery ciężarówki i jeden pojazd osobowy. Śmierć poniosła jedna osoba.

Karambol w Rzgowie

Według ustaleń policji wynika, że 36-letni kierowca ciężarowego dafu przejeżdżając przez skrzyżowanie w kierunku Rzgowa został uderzony przez jadącego w stronę Katowic mana, którym kierował 72-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia kierujący manem stracił panowanie nad pojazdem.

Kierowca bez kontroli nad samochodem uderzył w sygnalizację świetlną, a następnie w oczekujące na przejazd na ul. Pabianickiej pojazdy marki Volkswagen i Iveco. Na oczekujący na światłach w tym miejscu samochód ciężarowy przewróciła się wspomniana sygnalizacja.

Mężczyzna przygnieciony przez samochód

Według ustaleń Super Expressu z relacji służb wynika, że jeden z mężczyzn wypadł w wyniku zderzenia z kabiny pojazdu, a następnie przygniotła go przyczepa jego własnego samochodu. Podczas zdarzenia na miejscu nie działała sygnalizacja świetlna.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 72-letni kierowca mana a kierujący volkswagenem i iveco zostali zabrani do szpitala. Policja poinformowała, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Służby mundurowe przeprowadzają szczegółowe oględziny i zabezpieczają ślady.

Na skrzyżowaniu oprócz policji i pogotowia ratunkowego, pojawiło się aż 10 zastępów straży pożarnej.

Na miejsce wypadku przybył również prokurator, który wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Rzgowie wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Skrzyżowanie, na którym doszło do tego zdarzenia jest kompletnie zniszczone.

Inne dramatyczne wypadki

Cztery pojazdy ciężarowe zderzyły się w sobotę, 12 marca, nad ranem na drodze krajowej nr 91. Ten wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu. W wyniku tego zdarzenia ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Służby były zmuszone do ograniczenia przejezdności do jednego pasa drogowego.

Do makabrycznego wypadku doszło w piątek, 11 marca w Skoczowie na Śląsku. Kurier prowadzący auto dostawcze potrącił, a następnie dwukrotnie przejechał 38-letnią kobietę. Na miejscu musiał pojawić się śmigłowiec LRP.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >