Goniec.pl
Wypadek: śląsk

pixabay_SD_Pictures

Wypadek na drodze krajowej nr 91. W kolizji brały udział aż cztery ciężarówki

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Cztery pojazdy ciężarowe zderzyły się dziś nad ranem na drodze krajowej 91. Niebezpieczny wypadek spowodował utrudnienia w ruchu. W wyniku kolizji ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala

Dziś około godziny 4:30 nad ranem na drodze krajowej nr 91 miał miejsce straszny wypadek. W kolizji wzięły udział aż cztery pojazdy ciężarowe. Dwie osoby zostały ranne. Aktualnie trwają prace drogowe, które mają na celu usunięcie skutków wypadku, przez co możliwe są utrudnienia w ruchu.

Wypadek na trasie Częstochowa-Siewierz. Zderzyły się cztery ciężarówki

Na drodze krajowej nr 91 pod Koziegłowicami doszło do strasznego wypadku z udziałem czterech ciężarówek. Przebieg zdarzenia relacjonuje dokładniej Barbara Poznańska, która pełni funkcję rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. 

 W zdarzeniu brały udział cztery samochody ciężarowe, miał on miejsce przy sygnalizacji świetlnej. To był typowy efekt domina - najpierw jeden pojazd nie wyhamował, potem uderzył w niego drugi, potem kolejno trzeci i czwarty. Dwie poszkodowane osoby zabrano do szpitala, ale wkrótce mają opuścić lecznicę - mówi Barbara Poznańska

Wypadek z udziałem czterech ciężarówek spowodował  znaczne utrudnienia komunikacyjne. W celu umożliwienia odpowiednim służbom opanowania sytuacji postanowiono ograniczyć ruch tylko do jednego pasa w kierunku Katowic.

Według informacji podawanych przez rzeczniczkę policji stan rannych nie jest ciężki. Prawdopodobnie niedługo opuszczą szpital, do którego trafili niedługo po zdarzeniu, jeśli tylko badania kontrolne nie wykryją niczego, co wymagałoby pilnej pomocy medycznej. Życzymy im dużo zdrowia. 

Trudne warunki na drogach

Obecnie na drogach w niemal całej Polsce panują trudne warunki. Powierzchnia, po której poruszamy się naszymi samochodami, jest śliska. Apelujemy zatem, aby zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim warto zachować odpowiednią prędkość na drodze. Gdy jest ona mokra lub oblodzona, co może jeszcze zdarzyć się w nocy, droga hamowania znacznie się wydłuża. Oprócz odpowiedniej prędkości warto zachować również rozsądny dystans do samochodu, który jedzie przed nami. 

Niezwykle ważne jest też sprawdzenie stanu technicznego naszego pojazdu. Odpowiednie opony oraz sprawne hamulce przy obecnych warunkach są absolutnym minimum, które zapewni nam bezpieczeństwo.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Przerażające odkrycie w domku letniskowym, ponad 200 martwych zwierząt

  • Będą nowe obostrzenia na Wielkanoc? Lekarz wskazuje, że święta należy odwołać

  • Michał Żebrowski na niecodziennym zdjęciu. Żona pokazała go w intymnej sytuacji

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >