Goniec.pl > Wiadomości > Wykoleił się pociąg pasażerski, jechało nim 126 osób. Wszystkie służby w akcji
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.08.2023 12:42

Wykoleił się pociąg pasażerski, jechało nim 126 osób. Wszystkie służby w akcji

pociag
KP PSP Zgierz

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło 19 sierpnia nad ranem w Zgierzu (woj. łódzkie). Wykoleił się tam pociąg pasażerski relacji Płock - Katowice. Na szczęście, jak poinformowały służby, nikomu nie stało się nic poważnego.

Zgierz. Wykoleił się pociąg pasażerski

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 8.00. Za przejazdem kolejowym na ulicy Twardej w Zgierzu, pociąg relacji Płock - Katowice z nieznanych powodów wykoleił się. Podróżowało nim wówczas 126 osób. Służby poinformowały o braku poszkodowanych. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni teraz powołana do tego komisja. 

Jedna z niepotwierdzonych hipotez zakłada, że przyczyną wykolejenia mogła być awaria systemu przekładania zwrotnic, na co wpływ może mieć panująca obecnie wysoka temperatura.

W Szczecinie zawalił się dach hali magazynowej. W środku były 144 osoby

Podróżujący oczekują na komunikację zastępczą

Pasażerowie zostali wyprowadzeni z pociągu i na pobliskiej stacji oczekują na komunikację zastępczą. Tor został już odblokowany i ruch na nim odbywa się normalnie. Na miejscu pracowało wiele zastępów straży pożarnej, między innymi: OSP w Aleksandrowie Łódzkim, OSP KSRG Skotniki, Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Zgierzu, zespół specjalistyczny z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. 

W akcji udział brała również policja ze Zgierza oraz pojazd ratowniczy z Polskich Kolei Państwowych, oraz patrole Straży Ochrony Kolei.

Ruch na torze odbywa się już normalnie

- Pociągiem podróżowało ok. 120 osób - nikt nie został poszkodowany. Obsługa pociągu i strażacy przeprowadzili pasażerów bezpiecznie na pobliską stację kolejową, gdzie oczekują oni na autobusową komunikację zastępczą, która zawiezie ich do Katowic. Pociąg, który się wykoleił, został już uruchomiony i odjechał, zatem na torze, gdzie doszło do wykolejenia wagonu, ruch odbywa się w tej chwili normalnie - powiedziała PAP Justyna Maskalewicz-Aderek z PKP Intercity.

Źródło: PAP