Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Znany dziennikarz padł ofiarą rosyjskich żołnierzy
Piotr Dutka
Piotr Dutka 07.03.2022 09:35

Wojna w Ukrainie. Znany dziennikarz padł ofiarą rosyjskich żołnierzy

HANDOUT/AFP/East News
HANDOUT/AFP/East News

Do kuriozalnego zdarzenia doszło w niedzielę 6 marca na terenie okupowanej Ukrainy. Szwajcarski dziennikarz Guillaume Briquet został zaatakowany i okradziony przez rosyjskich żołnierzy. Mężczyzna doznał licznych obrażeń i został przetransportowany do placówki medycznej. W sieci pojawiły się dramatyczne zdjęcia.

Częstotliwość rosyjskich ataków wymierzonych w ludność cywilną nasila się z każdą godziną. Rosjanie chcą przełamać opór Ukraińców, uderzając w zwykłych obywateli.

Do dantejskich scen doszło w niedzielę 6 marca na terenie południowej Ukrainy. Szwajcarski dziennikarz, Guillaume Briquet padł ofiarą bezczelnych działań rosyjskich żołnierzy.

Według relacji lokalnych mediów powołujących się na relację samego poszkodowanego został on ostrzelany, w chwili, gdy podróżował samochodem w kierunku Mikołajewa. Odpowiedzialność za ten atak ponosi odział Federacji Rosyjskiej.

Z dostępnych informacji wynika, że strzelano z bardzo bliskiej odległości, pomimo faktu, że pojazd posiadał specjalne oznaczenie prasowe. Kule przebiły szyby, raniąc bezbronnego dziennikarza.

Wojna w Ukrainie. Bezczelny atak Rosjan na szwajcarskiego dziennikarza. Został okradziony oraz pobity

Rosyjski odział odebrał Briquetowi paszport, rzeczy osobiste (m.in. laptopa, na którym były nakręcone wcześniej materiały, i hełm), a także 3 tys. euro. Niestety, ale dziennikarz doznał obrażeń ciała. Z ranami na twarzy oraz ramieniu został przetransportowany do najbliższej placówki medycznej.

Mężczyzna zamieścił w swoich mediach społecznościowych drastyczne zdjęcie zakrwawionej twarzy. Wyeksponował również plakietkę z napisem „Prasa”.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy atak wymierzony w zagranicznych dziennikarzy. W sobotę 26 lutego reporter Stefan Weichert i fotoreporter Emil Filtenborg Mikkelsen z duńskiego dziennika „Ekstra Bladet” zostali postrzeleni we wschodniej Ukrainie.

Ofiarą zbrodniczych działań Kremla padł również operator kamery Yevhenii Sakun, który zginął w minioną środę podczas bombardowania Kijowa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl