Goniec.pl

Wielkopolska: 5-latka zginęła w nocnym pożarze domu jednorodzinnego

7 Maja 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

5-letnia dziewczynka zginęła w nocnym pożarze, który wybuchł w domu jednorodzinnym w Kole (woj. wielkopolskie). Na miejscu pracowało sześć zastępów strażaków, policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane.

Pożar został ugaszony. Z informacji, które portal goniec.pl otrzymał od Komendy Powiatowej Policji w Kole wynika, że ewakuacja mieszkańców sąsiednich budynków nie była konieczna.

Nocny pożar w Kole. Nie żyje 5-latka

W nocy z piątku na sobotę wybuchł pożar w budynku jednorodzinnym w miejscowości Koło (woj. wielkopolskie). Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do wielkopolskich strażaków po godz. 1:00. - W akcji na miejscu brało udział sześć zastępów - wskazał dyżurny w rozmowie z PAP.

Przed godz. 2:00 informację o zdarzeniu otrzymał także dyżurny policji powiatowej w Kole. - Zadysponował patrol policji. Ze wstępnych informacji wynika, że dom ten obecnie zamieszkiwała matka z córką - poinformował w rozmowie z portalem goniec.pl st. asp. Daniel Boła, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kole.

Jak dodał, "w wyniku tego pożaru 5-letnia dziewczynka poniosła śmierć na miejscu". Potwierdzają to informacje, które dyżurny wielkopolskich strażaków przekazał PAP.

Matka samodzielnie ewakuowała się z budynku. - Z informacji policji wynika, że nie odniosła poważnych obrażeń - przekazał nam st. asp. Daniel Boła.

Oficer prasowy KPP w Kole przyznał, że jest jeszcze za wcześnie, aby wskazać konkretną przyczynę pożaru. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane. Czynności pod nadzorem prokuratora wykonywali policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa.

To już drugi poważny wybuch w ostatnich dniach

Zaledwie wczoraj doszło do równie tragicznego wybuchu w miejscowości Ożary (woj. dolnośląskie). Jak przekazała nam st. str. Magdalena Cwynar z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, z pierwszych informacji wynika, że w domu jednorodzinnym "wybuchły dwie 11-kilogramowe butle z gazem propan-butan".

W wyniku wybuchu budynek zawalił się 80 proc. Cztery osoby były poszkodowane. Straszą kobietę, która była w najcięższym stanie, do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 80-latka zmarła.

W akcji brało udział 14 zastępów straży pożarnej, specjalistyczna grupa poszukiwawczo-dochodzeniowa i grupa operacyjna Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, która uruchomiła zespół dronowy. Dzięki temu komenda wojewódzka otrzymywała obraz na żywo z miejsca zdarzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, PAP

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zabawa w lesie zakończyła się dramatem, na miejscu wszystkie służby. Lądował śmigłowiec LPR
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wójt ufundował baner z Janem Pawłem II, wydał oficjalne oświadczenie. "Moralny obowiązek"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zdradził czy osoba po rozwodzie może otrzymać rozgrzeszenie. Nagranie obiegło sieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandal, co pacjent wyprawiał na SORze. Policja w akcji
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]