Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warszawa. Kierowca Bolta, który miał molestować pasażerkę trafił do aresztu. "Nie jest obywatelem Polski"
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 14.02.2022 12:55

Warszawa. Kierowca Bolta, który miał molestować pasażerkę trafił do aresztu. "Nie jest obywatelem Polski"

Bolt
materiały prasowe | Bolt Polska

W piątek, 11 lutego, został zatrzymany kierowca Bolta, który miał molestować pasażerkę podczas jednego z przejazdów. 23-letni mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące. O sprawie było głośno w ostatnim tygodniu, z powodu wpisu w internecie opublikowanego przez poszkodowaną kobietę.

Do incydentu z udziałem Noemi Sopolińskiej doszło 6 lutego wieczorem. Kobieta wracała Boltem ze spotkania towarzyskiego z przyjaciółmi. Miała podróżować ze Śródmieścia na Wolę. Jak sama opisuje sytuację, była zmęczona po dwudniowych warsztatach tanecznych i zasnęła w samochodzie. Gdy się obudziła, znajdowała się na przedmieściach Warszawy, a kierowca dotykał ją po pośladkach i kroczu. Kobieta jednak zachowała zimną krew i kazała się mężczyźnie odwieźć do domu. Po drodze kierowca "miał ją przepraszać". Noemi jednak po dojechaniu pod dom zrobiła zdjęcie kierowcy oraz tablicy rejestracyjnej.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, gdy zgłosiła sprawę w komisariacie policji na Żytniej, miała być, krytykowana przez funkcjonariuszkę za swój "sposób życia". Policjantka miała też zwracać uwagę, że jest nietrzeźwa i gdyby nie piła, nie doszłoby do takiej sytuacji.

- Alkomat nie pokazał 0,0 promila, więc w rozumieniu policji nie można traktować mnie poważnie? Dywagowałyśmy z policjantką na temat tego, czy wypiłam o jeden kieliszek za dużo, czy za mało. Powiedziała, że nie lubi ludzkiej głupoty. I jestem sama sobie winna, bo nie zamówiłam normalnej taksówki, a mają bardzo dużo zgłoszeń tego typu - opowiada "Stołecznej" Noemi.

Zatrzymany mężczyzna nie jest obywatelem Polski

Kierowca, który został oskarżony przez Noemi o molestowanie, według informacji prokuratury został zatrzymany 11 lutego, w piątek. 23-letni mężczyzna nie posiada polskiego obywatelstwa.

- Czynności prokuratury odbywały się w weekend. W niedzielę odbyło się postępowanie aresztowe. Mężczyźnie postawiono zarzut "dopuszczenia się innej czynności seksualnej", został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - przekazała w rozmowie ze "Stołeczną" Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl, "Gazeta Wyborcza"