NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > W poczekalni SOR w Poznaniu zmarł pacjent. Ordynator: nie chciał opuścić placówki
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.09.2023 09:38

W poczekalni SOR w Poznaniu zmarł pacjent. Ordynator: nie chciał opuścić placówki

szpital karetka
screen Google Maps

Poznań. W poczekalni SOR szpitala HCP zmarł pacjent. Mężczyzna siedział z opatrunkami na nogach, a wokół niego roztaczał się nieprzyjemny zapach. Powodem były gnijące nogi pacjenta, który był osobą bezdomną. Czy mężczyzna można było uratować?

Poznań: pacjent zmarł w poczekalni SOR

Poznański Szpitalny Oddział Ratunkowy stał się miejscem mrożących krew w żyłach scen. Jeden z pacjentów zmarł, siedząc na krzesłach w poczekalni.

O całej sprawie napisał lokalny serwis epoznan.pl. Tragiczna akcja rozegrała się we wtorek 19 września. Pacjent trafił do lekarzy w związku z martwicą nóg, a jego przypadek był dobrze znany personelowi. Inne osoby przebywające na SOR-ze skarżyły się na fetor dochodzący od bezdomnego.

[TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

"Sytuacja była patowa"

Mężczyzna w kryzysie bezdomności koczował na przystankach. Wzywano do niego karetkę, gdyż jego nogi gniły z racji rozwijającej się martwicy. Dziennikarze epoznan,pl dotarli do informacji, iż próby pomocy bezdomnemu były utrudniane przez niego samego.

Polka weszła na porodówkę i zamarła. Najgorsze było wprost na przeciw niej

- Sytuacja była patowa, ponieważ mężczyzna za każdym razem, gdy wzywana była do niego karetka, odmawiał pomocy. Karetki były kilkukrotnie dysponowane do mężczyzny, ale zawsze odmawiał dalszej pomocy medycznej - przekazała Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Poznaniu w rozmowie z epoznan.pl.

We wtorek doszło do kolejnej hospitalizacji mężczyzny. Trafił on na poznański SOR w szpitalu HCP. Zmieniono mu opatrunki na nogach, ale on nie opuszczał poczekalni. Ostatecznie mężczyzna tam zmarł. Całą sytuację skomentował dr Dariusz Skrzypczak, ordynator poznańskiego SOR-u.

Pacjent zmarł po zmianie opatrunków, wcześniej próbowano mu pomóc

- Po zmianie opatrunku siedział wciąż na poczekalni, a ponieważ miał również martwicę i gniły mu nogi zostawiał za sobą nieprzyjemny zapach. Pacjenci siedzący w poczekalni zgłaszali ten fakt. Mężczyzna nie chciał opuścić szpitalnej poczekalni, była nawet wzywana policja, która miała wyprosić go. Tym razem również miał zmieniony opatrunek na nogach i wciąż siedział w poczekalni, w której zmarł - przekazał dr Dariusz Skrzypczak.

Polki masowo popełniły błąd zagrażający ich dziecku.  Dotyczy niemal każdego, trzeba działać szybko

Wydawało się, że na koniec sierpnia doszło do przełomu. Mężczyzna w kryzysie bezdomności po przewiezieniu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu dał namówić się na to, by skorzystał z pomocy. Zamieszkał nawet w schronisku dla bezdomnych, ale już po miesiącu ponownie znalazł się na ulicy. Martwica nóg w połączeniu z życiem na ulicy ostatecznie doprowadziła do tragedii.

Źródło: epoznan.pl