Goniec.pl > Świat > USA. Strzelanina podczas zakończenia roku szkolnego. Nie żyją dwie osoby
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 07.06.2023 09:23

USA. Strzelanina podczas zakończenia roku szkolnego. Nie żyją dwie osoby

strzelanina
Twitter/@AndyVermaut

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Richmond, w stanie Wirginia w USA. Siedem osób zostało postrzelonych, z czego dwie śmiertelnie w szkole w Huguenot. Schwytano 19-letniego sprawcę.

Strzelanina w Wirginii. Nie żyją dwie osoby

Do strzelaniny doszło po ceremonii zakończenia roku szkolnego w Huguenot. 19-letni napastnik postrzelił aż siedem osób, z czego dwie śmiertelnie. Zginął 18-latek oraz 36-latek. 

- 18-letnia ofiara uczestniczyła w ceremonii ukończenia szkoły średniej - poinformował p.o. szefa policji w Richmond Rick Edwards. Dorosła ofiara była gościem na tejże uroczystości. - Setki uczestników uciekło w panice, płacząc i ściskając swoje dzieci - podała agencja AP. 

Była pracownica cateringu ujawniła prawdę o szpitalnym jedzeniu. "Dolewanie wody do zupy na porządku dziennym"

Strzelanina w szkole w Wirginii. Rannych co najmniej 5 osób

Rannych w wyniku strzelaniny jest co najmniej 5 osób, wśród nich 14-latek, 32-latek, 55-latek i 58-latek. 31-letnia poszkodowana trafiła do szpitala z poważnymi ranami postrzałowymi, pozostali odnieśli obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. 

Sprawca zdarzenia próbował uciec, ale został schwytany i aresztowany. Teraz stanie przed sądem pod zarzutem dwóch morderstw drugiego stopnia. 

Policja ustala szczegóły

Według doniesień sprawca mógł znać przynajmniej jedną z ofiar. Na razie nie wiadomo co było przyczyną tragedii, a także czy podejrzany sam był uczniem tej szkoły. 

Służby interweniujące podały, że co najmniej 12 innych osób potrzebowało pomocy z powodu stresów, jakie wywołała strzelanina i ogólna panika na terenie obiektu. Policja jak na razie nie potwierdza doniesień medialnych o tym, że ofiary to ojciec i syn.

 

Źródło: AP