Goniec.pl
screen TVP

Facebook/Oglądam "Wiadomości", bo nie stać mnie na dopalacze

TVP pokazało marsz w obronie ukraińskich dzieci. Gwiazdą relacji była Joanna Kurska

13 Marca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Telewizja Polska podczas emisji relacji z manifestacji, jaka przeszła ulicami Warszawy 12 marca w obronie ukraińskich dzieci, postanowiła wypromować żonę prezesa TVP Joannę Kurską. Operator kamery TVP nie odstępował kobiety na krok, a jej wizerunek nie zniknął z ekranu nawet podczas przemówienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Telewizja Polska znana jest ze swoich propagandowych sztuczek, które mają na celu przedstawić w jak najlepszym świetle osoby blisko związane i sympatyzujące z obecną władzą. Nie inaczej było w sobotę 12 marca, gdy przez stolicę Polski przeszedł marsz pod hasłem "Matki wołają - przestańcie strzelać do dzieci".

MAXIM GUCHEK/AFP/East News

Wojna w Ukrainie. Poważny problem Łukaszenki. Dyktator nie panuje nad sytuacją?

CZYTAJ DALEJ

Joanna Kurska niekwestionowaną gwiazdą relacji TVP

Wydarzenie, zorganizowane przez "Gazetę Polską", której redaktorem naczelnym jest stały komentator TVP Tomasz Sakiewicz, w całości transmitowane było na antenie TVP Info. Podczas emisji skupiono się jednak nie na tłumach, które uczestniczyły w pochodzie, ale jednej, zdaje się najważniejszej postaci, czyli Joannie Kurskiej.

Żona prezesa TVP brała udział w manifestacji razem z siedzącą w wózku córką Anną Klarą, która urodziła się w marcu zeszłego roku. U jej boku stała zaś ulubienica Kurskiego, gwiazda Telewizji Polskiej Ida Nowakowska razem z synkiem Maxem.

- Wspaniała inicjatywa 'Gazety Polskiej'. Tysiące Polaków na marszu pod hasłem 'Matki wołają: Przestańcie strzelać do dzieci'. Jestem matką, niedawno urodziłam córkę i zawsze na każde cierpiące dziecko patrzę tak, jakby było moje – wychwalała pomysł w mediach społecznościowych Kurska.

Operator TVP bacznie śledził każdy ruch żony prezesa, choć na pochodzie obecni byli także premier Mateusz Morawiecki, marszałek Elżbieta Witek, minister rodziny Marlena Maląg czy ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

W konsekwencji, twarzy Kurskiej dzielnie maszerującej ulicami Warszawy nie zdjęto z anteny nawet wtedy, gdy przemawiali prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i minister Mariusz Błaszczak.

"Wiadomości" promują żonę prezesa TVP

O manifestacji wspomniano również w wieczornym wydaniu "Wiadomości". W reportażu poświęconym trudnym losom matek i ich dzieci w Ukrainie, co nie zaskakuje, także nie zabrakło Kurskiej.

- Skruszyć mur rosyjskich kłamstw chce cały świat. Tysiące Polaków i Ukraińców, przede wszystkim matek z dziećmi, przeszło dziś ulicami Warszawy z hasłem "Matki wołają - przestańcie strzelać do dzieci" – informował Mateusz Nowak.

Dziennikarz zdecydował się też przywołać słowa marszałek Elżbiety Witek, która przemawiając, zaapelowała do matek na całym świecie o to, by brały udział w manifestacjach solidaryzując się z Ukrainą.

Co zastanawiające, TVP nie wspomniało ani słowa o tym, że w pochodzie uczestniczyła także inna gwiazda Telewizji Publicznej, Anna Popek. Być może dlatego, że skromnie wtopiła się w tłum, zamiast brylować w pierwszym szeregu. O tym, że pojawiła się na marszu, informowała sama w mediach społecznościowych.

Ławrow

Nikt miał nie wiedzieć. Znaleźli ukrywaną córkę Ławrowa, zdjęcia zwalają z nóg

W trakcie czwartkowej, propagandowej konferencji prasowej niesławą okrył się szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Teraz na jaw wychodzą szczegóły z jego życia prywatnego. Rosyjska dziennikarka śledcza Maria Pevchikh ujawniła na Twitterze informacje na temat pasierbicy Siergieja Ławrowa - Poliny Kovalevej. Kilknij DALEJ, aby zobaczyć, kim jest i w jakich luksusach żyje 26-latka. fot. Twitter/Maria Pevchikh, OZAN KOSE/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: "Wiadomości" TVP, WP

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Jerzy Dudek domaga się zwolnienia Michniewicza. Padła niewiarygodna kandydatura

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Groźny wypadek w powiecie kościańskim. Najpierw zderzenie z jeleniem, później jeszcze większa tragedia

Wiadomości

Wielkopolskie: Zderzył się z jeleniem, chwilę później uderzył w inny samochód. W akcji śmigłowiec LPR

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Czytaj więcej >
Jednym komentarzem zakpili z wpadki Kaczyńskiego. Znani kabareciarze bezlitośni dla prezesa PiS

Wiadomości

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego hitem sieci. Neo-Nówka bezlitosna dla prezesa PiS

Czytaj więcej >

Wiadomości

Potężne problemy Putina, Rosjanie mają dość. Podkładają ogień pod państwowe urzędy

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Poszedł do Biedronki, cena mleka zupełnie go zaskoczyła. Zaraz podrożeją kolejne podstawowe produkty

Czytaj więcej >