Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Trzecia Droga podjęła ważną decyzję. To może być cios dla PiS
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 05.12.2023 07:50

Trzecia Droga podjęła ważną decyzję. To może być cios dla PiS

szymon hołownia władysław kosiniak kamysz sejm
Piotr Molecki/East News

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Trzecie Droga wdraża w życie nowe plany, nie zwalniając tempa po wyborach parlamentarnych. Mogą one poważnie zaszkodzić PiS.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia są w tej kwestii zgodni

Połączone partie Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 nie poprzestają na sukcesie z wyborów parlamentarnych. Planują dłuższą współpracę. Nie zwlekają więc z decyzjami co do wyborów samorządowych, które odbędą się w kwietniu 2024 roku.

– To, wbrew pozorom, już bardzo niedługo – tłumaczy dla Wirtualnej Polski Marek Sawicki, marszałek senior i jeden z liderów PSL– Na każdym poziomie przygotowujemy się w gminach, powiatach i województwie.

"Życie zakonne po godzinach". Tak się bawią zakonnice i księża, nagranie hitem sieci

Już niedługo ruszą „pełną parą”

Jak zapowiadają WP przedstawiciele PSL „Pełną parą do wyborów będziemy się szykować po utworzeniu rządu i uformowaniu koalicji, czyli realnie od stycznia”. To właśnie temu celu Trzecia Droga zdaje się poświęcać największą uwagę, chociaż nie pomijając planów na przyszłość. Podkreśla to Marek Sawicki:

– Wybory samorządowe dokonają ostatecznej przebudowy na scenie politycznej – zapewnia.

Właściwie jest pewne. Idziemy razem – mówi dla WP jeden z polityków

Wspólny start PSL i Polski 2050 w kolejny wyborach pozostaje w planach, co do czego zgadzają się przedstawiciele obu partii.

Stworzona przez nas nowa marka na wybory parlamentarne sprawdziła się. Przyjęła się w społecznej świadomości, zyskała setki tysięcy nowych wyborców. Będziemy ten szyld podtrzymywać - mówi Wirtualnej Polsce przedstawiciel formacji Szymona Hołowni.

Źródło: wp.pl