NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na torach. Nie żyje młody mężczyzna
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.09.2023 14:17

Tragiczny wypadek na torach. Nie żyje młody mężczyzna

pociąg
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News (zdj.ilustracyjne)

Tragedia w miejscowości Głowno (woj. łódzkie). Maszynista pociągu osobowego relacji Łowicz-Łódź zauważył stojącego na torach młodego mężczyznę. Pomimo natychmiastowej reakcji i włączenia sygnałów dźwiękowych doszło do tragedii. Szczegóły są wyjątkowo przykre.

Tragedia w Głownie, pociąg osobowy potrącił mężczyznę

Dramatyczne sceny rozegrały się 24 września około godz. 4.40 na ul. Zabrzeźniańskiej w Głownie. Jak wstępnie informuje policja, stojącego na torach kolejowych młodego mężczyznę zauważył maszynista, który zdążył jeszcze włączyć sygnały dźwiękowe. Według jego relacji poszkodowany miał zupełnie nie reagować na alarm. Maszynista nie zdążył wyhamować pociągu.

Znany architekt odnowił dom Jerzego Połomskiego. "W tym domu nie ma drzwi, są same okna"

Tragedia na torach kolejowych. 19-latek nie żyje

Maszynista nie zdołał zatrzymać pociągu, który w odległości około 200 m od przejazdu kolejowego Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę. Ofiara poniosła śmierć na miejscu. Jak przekazał portalowi lowiczanin.info Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, w wypadku zginął 19-letni mieszkaniec Głowna. Mężczyzna siedział na torach w momencie, gdy pociąg nadjeżdżał.

Wszystkie służby, w tym dwa zastępy z JRG Stryków i jeden z OSP Głowno, zostały wezwane do tego zdarzenia. Ruch pociągów na trasie Łowicz - Łódź odbywał się z opóźnieniem około 30 minut.

Policja zabezpiecza dowody i prowadzi śledztwo

Policja poinformowała, że w najbliższym czasie prokuratura zajmie się ustalaniem, jak doszło do tego, że 19-latek znalazł się na torach. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, a także badania toksykologiczne. Przesłuchani zostaną również ewentualni świadkowie. Zabezpieczany został także telefon komórkowy ofiary. Przesłuchana za kilka dni ma zostać również rodzina zmarłego.

Pamiętajmy, że w kryzysowych chwilach załamania psychicznego możemy skorzystać ze wsparcia. Pomocą służą pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji.