Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na autostradzie A1. Jest zwrot w sprawie ubezpieczenia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 16.11.2023 18:43

Tragiczny wypadek na autostradzie A1. Jest zwrot w sprawie ubezpieczenia

wypadek
materiały policyjne

Po wczorajszych zaskakujących doniesieniach Wirtualnej Polski dotyczących odmowy wypłaty ubezpieczenia bliskim rodziny zmarłej w wypadku na autostradzie A1 dzisiaj nastąpił przełom. O wszystkim poinformował w mediach społecznościowych pełnomocnik rodziny, adwokat Łukasz Kowalski.

Tragiczny wypadek na A1. Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty odszkodowania

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 i sprawa Sebastiana M. nie schodzi z pierwszych stron gazet. 16 września rozpędzone bmw wjechało w osobową kię, którą podróżowała 3-osobowa rodzina. W wyniku uderzenia ich pojazd uderzył w bariery na autostradzie i stanął w płomieniach. Rodzice oraz malutkie dziecko zginęli na miejscu. Kierowca bmw, Sebastian M. wyszedł z wypadku bez poważnych obrażeń.

Śledczy nie mają wątpliwości co do winy mężczyzny, który cały czas przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego auto poruszało się podczas tragedii co najmniej z prędkością 253 km/h.

Jak informował w środę 15 listopada Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski, firma ubezpieczeniowa Compensa odmówiła wypłaty odszkodowania rodzinie kierowcy Kii, tłumacząc to procedurami. Aby otrzymać odszkodowanie, "konieczne jest stwierdzenie winy osoby odpowiedzialnej za szkodę". 16 listopada w czwartek nastąpił przełom.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Tragiczny wypadek na A1. Zmiana decyzji ubezpieczyciela

Firma Compensa zmieniła zdanie w sprawie wypłaty odszkodowania dla rodziców tragicznie zmarłego kierowcy kii, który zginął w wypadku na autostradzie A1 wraz z żoną i małym dzieckiem. Poinformował o tym w mediach społecznościowych pełnomocnik rodziny adwokat Łukasz Kowalski. Pieniądze zostaną wypłacone.

- Przed momentem do Kancelarii wpłynęła decyzja od Towarzystwa Ubezpieczeń zmieniająca stanowisko w sprawie odmowy wypłaty odszkodowania dla rodziny kierowcy samochodu m-ki KIA, który uczestniczył w tragicznym wypadku na Autostradzie A1 w dniu 16.09.2023 r. Towarzystwo Ubezpieczeniowe przyjęło swoją odpowiedzialność i przyznało rodzinie świadczenie. Jak wskazano w decyzji, podstawą takiego stanowiska były dokumenty zgłoszenia szkody, które jako pełnomocnik przedłożyłem do akt likwidacyjnych - poinformował adwokat Kowalski.

Tragiczny wypadek na A1. Pełnomocnik rodziny ofiar dziękuje zaangażowanym

Pełnomocnik rodziny przekazał także za pośrednictwem mediów społecznościowych swoje podziękowania do wszystkich osób, które „zaangażowały się w sprawę i komentowały poprzednie stanowisko TU dot. odmowy wypłaty świadczeń jako nieuzasadnione. Widocznie zmusiło to Ubezpieczyciela do ponownego przeanalizowania akt i zmiany swojego dotychczasowego stanowiska” - podkreślił adwokat Łukasz Kowalski