Goniec.pl
Policja

pixabay.com, autor: Goszka

Tragedia w USA. Były sportowiec zastrzelił pięć osób, wśród ofiar dzieci

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W Stanach Zjednoczonych w stanie Karolina Południowa doszło do wielkiej tragedii. Były futbolista NFL Phillip Adams zastrzelił pięć osób, po czym popełnił samobójstwo. Wśród ofiar są dzieci. Do zdarzenia doszło w pobliżu domu znanego

W Stanach Zjednoczonych w stanie Karolina Południowa doszło do tragicznych wydarzeń. Były sportowiec Adam Phillips, który był zawodnikiem drużyn ligi futbolu amerykańskiego NFL zabił przy użyciu broni palnej pięć osób, po czym popełnił samobójstwo.

Były sportowiec zabił pięć osób

Wśród ofiar był znany w okolicy lekarz, którego pacjentem był futbolista. Policja nie zna na razie motywów zbrodni. Wiadomo, że rodzice Adamsa mieszkają w pobliżu domu w Rock Hill, w którym doszło do strzelaniny.

Według koronera hrabstwa York wśród ofiar znaleźli się 70-letni doktor Robert Leslie, jego 69-letnia żona Barbara, a także wnuki - 9-letnia Adah i 5-letni Noah. Wszyscy zginęli na miejscu w domu. Rzecznik biura szeryfa Trent Faris dodał również, że zginął także 38-letni James Lewis, który pracował dla lekarza. Mężczyzna został zastrzelony na zewnątrz.

Służby doniosły również, że szósta osoba została postrzelona i trafiła do szpitala z poważnymi ranami. - To tragiczna, tragiczna sytuacja. [...] Nikt z nas nie może zrozumieć, dlaczego to się stało - mówił na konferencji prasowej rzecznik biura szeryfa Trent Faris.

Ex-futbolista popełnił samobójstwo

Adams nie zastrzelił się od razu po popełnieniu morderstw. Zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed policją. Służby poszukiwały osoby odpowiedzialnej za strzelaninę i zabójstwa w Rock Hill. Dopiero po kilku godzinach trafiono na trop byłego sportowca.

Rzecznik biura szeryfa poinformował w czwartek, że służby otrzymały wezwanie dzień wcześniej (środa, 7 kwietnia) ok. 16:45 czasu lokalnego. Okazało się, że było to miejsce strzelaniny. Funkcjonariusze spędzili na poszukiwaniach sprawcy wiele godzin.

Zastępcy szeryfa odnaleźli byłego zawodnika NFL krótko po północy - to wówczas wyciągnął broń kalibru 45 i popełnił samobójstwo: - Znaleźliśmy osobę, którą uważamy za odpowiedzialną (za zabójstwa - red.) i to wszystko, co mogę powiedzieć o podejrzanym. (...) Nie ma powodu, aby wierzyć, że ktoś inny był w to zamieszany - przekazał rzecznik.

Lekarz i jego pacjent

33-letni Phillip Adams rozegrał w NFL 78 meczów w ciągu pięciu sezonów. W tym czasie grał dla sześciu drużyn: San Francisco 49ers, New England Patriots, Seattle Seahawks, Oakland Raiders, New York Jets, Atlanta Falcons. W lidze występował w latach 2010-2015.

Dr Leslie, który padł ofiarą zabójstwa prowadził dwa ośrodki opieki w okolicy miasta. Miał swoją cotygodniową rubrykę medyczną w Charlotte Observer, a także był autorem. Na jego koncie znajduje się książka „Anioły na ostrym dyżurze” - napisał ją na bazie prawdziwych historii z czasów, gdy pracował w pogotowiu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemii

  • Mama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkę

  • Nie żyje Łukasz Góral

Kamil MatuszakAutor

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach roz

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Edward Janiak

Wiadomości

Nie żyje biskup Edward Janiak

Czytaj więcej >
msza św.

Wiadomości

W najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się doroczne liczenie wiernych

Czytaj więcej >
Kulisy życia w seminarium

Wiadomości

Ksiądz pedofil Paweł Kania wyszedł z więzienia. Nie trafił do Gostynina z winy sądu

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Pijana 35-letnia olsztynianka opiekowała się czwórką dzieci. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Konferencja rzecznika rządu. Wśród spraw bieżących m.in. Rodzinne Kapitały Opiekuńcze

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podają się za pracowników banku. Wyłudzają pieniądze na "zdalny pulpit"

Czytaj więcej >