Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na austriackiej autostradzie. Nie żyje 44-letni Polak, zginął w strasznych okolicznościach
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 26.02.2023 08:16

Tragedia na austriackiej autostradzie. Nie żyje 44-letni Polak, zginął w strasznych okolicznościach

W wyniku tragicznego wypadku w Austrii życie stracił 44-letni Polak.
Flickr/Kecko/zdjęcie ilustracyjne

Austriaccy policjanci ustalają okoliczności śmierci 44-letniego obywatela Polski, który został potrącony na tamtejszej autostradzie A9 w landzie Styria. Mężczyzna z niewiadomych przyczyn znalazł się na jezdni. Po dramatycznym wypadku po ciele Polaka zdążyły przejechać jeszcze inne pojazdy. 

Austria. Dramatyczny wypadek na autostradzie A9

Tragiczne sceny rozegrały się w sobotnich godzinach porannych na odcinku autostrady Pyhrn (A9) niedaleko Strass w landzie Styria w Austrii. Według doniesień miejscowej policji mężczyzna podążający wzdłuż Tracy w kierunku Linzu został potrącony przez jeden z przejeżdżających pojazdów, w wyniku zdarzenia pieszy znalazł się na jezdni i został przejechany przez inne jadące samochody.  

 

 

Ewa Błaszczyk przekazała smutne wieści o chorej córce. "Medycyna jest niewystarczająca"

Austria. Tragiczny wypadek. Nie żyje 44-letni Polak

Na miejsce zostały wezwane austriackie służby, które natychmiast przystąpiły do akcji. Mężczyzna niestety zginął na miejscu. Miejscowa prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok. Według ustaleń policji 44-letni mężczyzna był obywatelem Polski. 

 

 


 

Austria. Nie żyje Polak potrącony na autostradzie

Obecnie nie są znane dokładne okoliczności całego zdarzenia i nie wiadomo, w jaki sposób polski obywatel znalazł się na jezdni. Dodatkowo w pobliżu wypadku nie znaleziono żadnego pojazdu, który mógłby należeć do Polaka. Jak przekazały media, identyfikacji ciała mężczyzny dokonano na podstawie będącego w jego ubraniach dowodu osobistego. Ostateczną weryfikację ustalą jednak badania DNA. 

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca .

Źródło: pap.pl/radiozet.pl/rmf24.pl