Goniec.pl
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

To ostatnie dni łagodnej pogody. Od przyszłego tygodnia zaatakują śnieżyce

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Jak przekazał IMGW, że stosunkowo ciepła pogoda utrzyma się do końca tygodnia. Po tym krótkim ociepleniu wróci jednak mroźna zima. Na przełomie stycznia i lutego możliwe są śnieżyce, już w lutym zaś niemal w całej Polsce chwyci znaczny mróz.

Ostatnie dni łagodnych temperatur

Względnie przyjemna pogoda utrzyma się do końca tygodnia. Przez te kilka dni temperatura powinna mieścić się w przedziale od 0 do 5℃. Będzie pochmurno, a miejscami możliwe są opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

krzysztof jackowski

Zdumiewająca prognoza Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz już wie, jakie będzie tegoroczne lato

CZYTAJ DALEJ

Jutro (25.01) nadal będzie pochmurno, ale w większości kraju powinny pojawiać się rozpogodzenia. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 0°C do 4°C w zależności od regionu. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany. W czwartek (26.01) zachmurzenie będzie duże, a rozpogodzenia zawitają tylko na wschodzie i południu Polski. W niektórych miejscach nad morzem można spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1°C do 3°C w zależności od regionu, tylko na Podhalu odnotowana będzie temperatura minusowa, tj. -2°C. Wiatr utrzyma się słaby i umiarkowany. W piątek (27.01) ponownie sporo chmur, a miejscami pojawią się opady śniegu, na północy Polski zaś deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 0°C do 4°C, na Podhalu znowu na minusie, -4°C. Wiatr pozostanie słaby i umiarkowany, jednak na Pomorzu będzie porywisty.

W sobotę (28.01) na niebie zobaczymy sporo chmur, ale od północy zacznie się rozpogadzać. W centrum i na południu kraju zanikające opady śniegu, a temperatura maksymalna wyniesie w zależności od regionu od -1°C do 3°C, na Podhalu zaś tradycyjnie mniej, -3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W niedzielę (29.01) w całym kraju będzie pochmurno z opadami śniegu, na północy Polski także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 0°C do 5°C, na Podhalu zaś -2°C. Wiatr dalej będzie słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h.

Niedługo powrócą śnieżyce

Pogoda pogorszy się na przełomie stycznia i lutego, wtedy bowiem możemy spodziewać się burz śnieżnych. Portal Fani Pogody prognozuje śnieżyce jeszcze i temperatury od -15 do -18℃ ostatnich dniach stycznia. Z modelu GFS wynika zaś, że 5 lutego w całej Polsce z wyjątkiem Pomorza chwyci kilkustopniowy mróz, podobnie 7 lutego na południowych krańcach kraju.

Zima

Zaczęło się. Zima ponownie zaatakowała Polskę

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: IMGW, Fani Pogody

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Zuzanna PtaszyńskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: zuzanna.ptaszynska@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska Policja

Wiadomości

Małżeństwo seniorów pojechało na poranną mszę. Nie żyją

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Warszawa: Dachowało auto. Służby nie znalazły kierowcy, bo poszedł do pracy

Czytaj więcej >
Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >
Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

Czytaj więcej >