Telewizja Polska od kilkunastu miesięcy z wielką dumą zapowiadała, że transmitowane przez nią mistrzostwa świata z Kataru będą technologiczną perełką. Mundial dla Polski na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a TVP już zaliczyła techniczną wpadkę i to wcale niemałą. Część widzów, która planowała obejrzeć starcie Biało-Czerwonych z Meksykiem na stronie telewizji, przez pierwsze kilka minut meczu musiało obejść się smakiem. Włodarze z Woronicza zabrali głos w tej sprawie i złożyli jasną deklarację.
Monika Richardson postanowiła schować dawne urazy do kieszeni i złożyć Telewizji Polskiej życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia. Nie omieszkała jednak dodać małego pstryczka w nos. Co sądzi o byłym pracodawcy?
TVP niedawno z okazji swoich 70. urodzin wyprawiło huczną imprezę, która była okazją do wspomnienia ważnych w historii telewizji chwil. Krystyna Prońko miała okazję wystąpić podczas uroczystości i zaśpiewać "Psalm stojących w kolejce". Artystka wyznała, że w trakcie koncertu wykonała pewien gest, który najwyraźniej nie spodobał się produkcji.
Vanessa Aleksander zadebiutowała w serialu "Wojenne dziewczyny" w wieku zaledwie 19 lat. Osadzona w wojennych realiach produkcja powtórzyła sukces "Czas honoru", który również był serialem kostiumowym. Historia Ewki, Irki i Marysi doczekała się aż pięciu sezonów w TVP i na tym się zakończy.- W życiu zawodowym jestem wdzięczna za bardzo wiele rzeczy, ale za zaproszenie do wzięcia udziału w tym projekcie chyba jestem wdzięczna najbardziej. Wchodząc na plan, nie wiedziałam nic. A dzięki nim poczułam się bezpieczna, zaopiekowana. Ludzie, których spotkałam na swojej Ewkowej drodze, byli nietuzinkowi - pomocni i ciepli. Nie sposób wymienić wszystkich, ale rodzaj ciepła, wsparcia i pomocy, który otrzymywałam na planie Wojennych Dziewczyn, codziennie był wyjątkowy - napisała Vanessa Aleksander.Aktorka z tej okazji opublikowała wzruszający wpis, w którym pożegnała się z pracującymi na planie, widzami i rolą, która okazała się dla niej szczególnie ważna."Wojenne dziewczyny" to szczególnie popularny serial Telewizji Polskiej opowiadający losy Irki, Ewki i Marysi w czasach II wojny światowej. Mimo ogromnych różnic bohaterki łączą siły i wspólnie biorą udział w likwidacji okupantów i kolaborantów, zdobywają broń, pomagają w ratowaniu żydowskich dzieci i biorą udział w akcjach małego sabotażu. Jedna z gwiazd serialu właśnie przekazała smutne wieści.- całego serca, dziękuję. Ze łzami wzruszenia i szczęściem w sercu żegnam się z moją absolutnie ulubioną postacią, Ewką, tym razem już na zawsze. To była ogromna radość, wielkie wyróżnienie i zaszczyt, być Ewką Fronczak. Dziękuję - dodała gwiazda serialu Telewizji Polskiej.Jak czytamy w poście opublikowanym przez Vanessę Aleksander, czyli serialową Ewkę, historia "Wojennych dziewczyn" dobiegła końca i serial nie doczeka się kontynuacji. Wielbiciele produkcji mogą poczuć rozczarowanie, ale muszą pogodzić się z tym faktem. Aktorka z tej okazji opublikowała obszerny wpis, w którym żegna się ze szczególną dla niej rolą i dziękuje widzom.
Telewizja Polska podczas głównego wydania "Wiadomości" ma przeprosić Kampanię Przeciw Homofobii za skandaliczny materiał pt. "Inwazja", który pokazywał "prawdziwy obraz ruchów homoseksualnych". "Sąd wysłał jasny komunikat całej Polsce: w publicznych mediach nie ma miejsca na homo- i transfobię" – uważa dyrektor stowarzyszenia, Slava Melnyk.
"Izabela, królowa Hiszpanii" to nowa propozycja TVP, która wystartowała już 21 listopada. Serial opowiada historię jednej z najważniejszych monarchiń XV w., przyszłej matki Katarzyny Aragońskiej. Kiedy i gdzie obejrzeć telenowelę?
Każdy użytkownik odbiornika w Polsce powinien uiszczać opłatę abonamentową w związku z pobieraniem sygnału. Środki te są przeznaczane na rzecz mediów publicznych, które zgodnie z ustawą powołane są m.in. do realizowania swojej misji. Nawet jeśli użytkownik odbiornika posiada umowę z prywatnym dostawcą sygnału, to fakt ten nie zwalnia go od płacenia abonamentu RTV. Czy państwo może zmusić obywatela do jego zapłacenia? Jakie można ponieść konsekwencje za brak opłat?
Mateusz Matyszkowicz pełni od września funkcję nowego prezesa TVP. Dziennikarz poważnie zabrał się za zmiany w stacji. Trzech dotychczasowych dyrektorów musiało pożegnać się z pracą.
"Sylwester marzeń" stał się tradycją Telewizji Polskiej, która organizuje go od 2016 roku. W tym roku taneczne pląsy gwiazd znów odbędą się w Zakopanem. Czy żądni występów widzowie znów będą uraczeni plejadą przedstawicieli gatunku disco polo, czy włodarze z Woronicza na czele z nowym prezesem zapewnią biesiadę na odrobinę wyższym poziomie? Abstrahując od mniej lub bardziej gwiazdorskiej obsady, wydarzenie uszczupli portfele wszystkich podatników o niemałą kwotę. Czy warto?
TVP w niedzielę z pompą obchodziło siedemdziesiątą rocznicę istnienia stacji. Z tej okazji władze Telewizji Polskiej zorganizowały wyjątkowy koncert, na którym pojawiły się liczne gwiazdy. Byli pracownicy TVP ostro skrytykowali kolegów z branży, którzy świętowali okrągłą rocznicę ze stacją.
Małgorzata Tomaszewska brylowała na gali 70-lecia TVP jako jedna z najjaśniejszych gwiazd stacji. Celebrytka udzieliła wielu wywiadów, a w jednym z nich skonfrontowała się z zarzutami Stanisław Ryster, która nazbyt wylewnie i bez zbędnej dyplomacji wypowiedziała się na temat jakości pracy prezenterów TVP. Gwiazda "Pytania na śniadanie" dała jasno do zrozumienia, że niektóre z tych oskarżeń uważa za wyjątkowo niesprawiedliwe.
Na uroczystej gali z okazji 70-lecia nadawania Telewizji Polskiej oddano cześć Krzysztofowi Krawczykowi. Na scenie udowodniono, że wciąż żyje w pamięci wielu fanów, a utwór kultowego w niektórych kręgach artysty zaśpiewał kolorowy ptak polskiej estrady, czyli Michał Wiśniewski. Występ był tym bardziej wyjątkowy, że oprócz czerwonowłosego piosenkarza na scenie pojawił się hologram zmarłej legendy. To wykonanie zapewne przejdzie do historii, a widownia nie mogła powstrzymać się od wzruszeń.
"Wiadomości" TVP ponownie uderzyły w Donalda Tuska i tym razem potwierdziły, że nie cofną się przed niczym, nawet manipulacją wypowiedzi i osadzenie jej we własnym kontekście. Lider PO został oskarżony przez stację o antysemityzm. Największym zaskoczeniem jest zaangażowanie w sprawę nowego szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który wykracza poza zakres obowiązków."Wiadomości" TVP niejednokrotnie udowodniły, iż uważają Donalda Tuska za zło wcielone, które zstąpiło na ziemię, by ją zniszczyć. W niedzielę ponownie doszło do skandalicznego zachowania dziennikarzy Telewizji Polskiej.Zupełnie przez przypadek, gdy Jarosław Kaczyński wspomniał w Bielsku-Białej, że "pewien pan" nazywa go Żydem (i oczywiście żarliwie zaprzeczył, jakby należenie do narodu żydowskiego było czymś złym), "Wiadomości" TVP wrócili do czwartkowej wypowiedzi Donalda Tuska. Nie mogło zabraknąć tego, w czym TVP jest mistrzem: dostosowania wydźwięku materiału do z góry ustalonego planu.
Gala 70-lecia TVP obfitowała w ogromne emocje i wzruszenia, których dostarczyły liczne wspomnienia pracowników stacji oraz występy muzyczne. Podczas wydarzenia nie zabrakło również obecności prezesa medium Mateusza Matyszkowicza, choć nie pojawił się na nim osobiście.
Gala 70-lecia TVP przeszła już do historii, ale wciąż wzbudza ogromne emocje. Wszystko za sprawą kilku wpadek, które miały miejsce podczas wydarzenia. Jedną z nich zaliczył Andrzej Młynarczyk.
Gala 70-lecia Telewizji Polskiej przeszła już do historii. Niezwykłe show poprowadzone przez Annę Popek i Tomasza Kammela nie ustrzegło się jednak bez pewnych zadziwiających elementów. Widzowie z pewnością byli zaskoczeni słowami, które usłyszeli już na początku wydarzenia.
Gala 70-lecia Telewizji Polskiej upłynęła pod znakiem niezwykłych występów odwołujących się do przeszłości stacji. Na scenie pojawił się też Andrzej Rosiewicz, który zawładnął publicznością.
Gala 70-lecia Telewizji Polskiej nie mogła obejść się bez małej wpadki. Podczas uroczystości na ekranie pojawiały się wizerunki popularnych postaci związanych w przeszłości ze stacją. Anna Popek pomyliła imię jednego z najsławniejszych z nich.
Stanisława Rychter, eksgospodyni teleturnieju "Wielka gra", pracowała w TVP dość długo, bo od 1975 do 2006 roku. Gdy niespodziewanie program zniknął z anteny, obiecywała, że "jej noga nigdy tam nie postanie". Prezenterka jest w tym postanowieniu konsekwentna, od niemal ćwierćwieczu trzyma w sobie dużo żalu do byłego pracodawcy. W związku z tym krytyka Telewizji Polskiej przychodzi jej niezwykle łatwo.
Stanisława Ryster przed laty była wielką gwiazdą Telewizji Polskiej, a sławę przyniosło jej prowadzenie arcytrudnego teleturnieju pt. "Wielka gra". Prezenterka została zaproszona na nadchodzący koncert jubileuszowy z okazji 70-lecia TVP, jednak nie zamierza w nim uczestniczyć. Powodem bojkotu jest wciąż piętrząca się w niej złość o to, jak potraktowano ją wtedy, gdy zdejmowano "Wielką grę" z anteny. Złe emocje sprzed lat wciąż w niej żyją.
Z okazji przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości, Donald Tusk zamierzał w specjalnie przygotowanym spocie złożyć wszystkim Polakom życzenia. Krótkie nagranie miało ukazać się w wieczornym paśmie na antenie TVP. Do tego jednak nie dojdzie. Władze Telewizji Polskiej nie wyraziły zgody na emisję słów lidera Platformy Obywatelskiej.
Już wkrótce w telewizji naziemnej dostępny będzie zupełnie nowy kanał dostępny w ramach szóstego multipleksu. Przebudowany układ kanałów w MUX-6 oznacza jednak nie tylko jedną nową stację, ale również wyrzucenie z niego trzech dotychczas dostępnych kanałów.
"Wiadomości" TVP, z racji publicznego charakteru stacji, finansowane są między innymi z pieniędzy nas wszystkich. Przypomnijmy, że niedawno rząd "wspomógł" stację 2 miliardami złotych. Całkiem niedawno ogłoszono, że stacja wyprawi huczne urodziny z hologramami zmarłych artystów, a teraz pokazano nam kolejny przykład niepotrzebnej rozrzutności.
TVP, a konkretnie TVP Sport, padł wczoraj ofiarą perfidnego ataku hakerskiego. Zaatakowany został kanał na platformie YouTube, który cieszył się dotychczas niezłą popularnością wśród sportowych fanów. Cyberprzestępcy usunęli całą treść latami gromadzoną na stronie internetowej. Dzisiaj widnieje tam tylko komunikat: "Ta strona jest niedostępna".
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski na czarnej liście w TVP? Prezenterski, ale również życiowy duet stracił niedawno intratną fuchę w stacji. Okazuje się, że choć pierwotnie to oni mieli poprowadzić koncertu z okazji 70-lecia TVP, to władze Telewizji Polskiej ostatecznie postawiły na innych prezenterów. Wszystko przez kontrowersje, które w ostatnich tygodniach towarzyszą telewizyjnej parze.
"Wiadomości" TVP stanęły w obronie Jarosława Kaczyńskiego. We wtorkowym wydaniu widzowie Telewizji Polskiej dowiedzieli się, że prezes PiS padł ofiarą złych mediów opozycyjnych, które zupełnie przekręciły jego słowa o "dawaniu w szyję" przez młode kobiety. "Wiadomości" TVP po raz kolejny udowodniły, że cześć i chwała Jarosława Kaczyńskiego będzie broniona. Tym razem prezes PiS potrzebował pomocy w związku z miażdżącą falą krytyki po słynnych słowach o "dawaniu w szyję" przez młode kobiety uchylających się tym samym od roli matki.Prezes PiS może spać spokojnie, "Wiadomości" TVP wyjaśnił widzom, że padł on ofiarą wrogiej manipulacji, a tak naprawdę to nie tylko ma rację, ale przede wszystkim: chciał dobrze.
Maryla Rodowicz nie zaśpiewa podczas koncertu 70-lecia TVP, który odbędzie się 13 listopada. Piosenkarka wyjawiła powody swojej absencji. Miliony fanów z pewnością będą niepocieszone.
Żaklina Skowrońska, która na co dzień pracuje w TVP Info, przez długi czas milczała na temat swojej choroby i nikt nie wiedział, że przeszła przez prawdziwe piekło. Na szczęście udało jej się wygrać walkę z nowotworem, o czym z radością poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych. W trakcie choroby borykała się z wieloma wyrzeczeniami, a teraz zaraża optymizmem.