Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Trąba Powietrzna

Trąba Powietrzna

trąba powietrzna

burza, człowiek z parasolem
21.05.2024 11:22 Gwałtowne burze i grad to nie wszystko. IMGW ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie

Fala burz przechodzi w ostatnich dniach przez Polskę i według prognoz wtorek nie będzie wyjątkiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla sześciu województw. Jak ostrzegają meteorolodzy, możliwe są miejscowe podtopienia i zalania. Nie wyklucza się też opadów gradu, a nawet… trąby lądowej. 

trąba powietrzna skutki
23.12.2023 22:17 Wielkopolska. Połamane drzewa, wygięte słupy i zerwane dachy. Trąba powietrzna pustoszyła miejscowość

Orkan Pia mocno dawał nam się we znaki przez cały miniony piątek. Porywisty wiatr, śnieżyce i ulewy spowodowały liczne szkody oraz doprowadziły do wielu niebezpiecznych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce w Grochowach w Wielkopolsce, przez które przeszła trąba powietrzna. Żywioł zerwał dachy i przewrócił słupy energetyczne. Wszystko trwało kilka minut, ale straty są ogromne.

skutki burz, trąba powietrzna
30.08.2023 10:29 Trąba powietrzna nawiedziła Podkarpacie? Sieć obiegło spektakularne nagranie

Koniec wakacji jest w tym roku wyjątkowo dynamiczny. Przekonać się o tym mogliśmy m.in. we wtorek oraz w nocy z wtorku na środę, kiedy to nad znaczna częścią kraju przetoczył się burzowy front. Strażacy mają ręce pełne pracy, a sieć co rusz obiegają zatrważające zdjęcia i nagrania. Jedno z nich pochodzi z Podkarpacia, gdzie najprawdopodobniej utworzyła się trąba powietrzna.

wypadek
29.07.2023 21:39 Drzewo spadło na przejeżdżające auto. Nie żyje jedna osoba, wśród rannych dzieci

Dramatyczne doniesienia z miejscowości Gołuszyce w województwie kujawsko-pomorskim. W sobotę, 29 lipca, na samochód poruszający się drogą powiatową nr 1277 upadło drzewo. Niestety na skutek wypadku 47-letni mężczyzna poniósł śmierć, trzy pozostałe osoby zostały ranne. 

trąba powietrzna
29.07.2023 16:27 Trąby powietrzne w całej Polsce. Powalone drzewa, uszkodzone budynki

Powalone drzewa, spore uszkodzenia budynków, zerwane sieci energetyczne - to bilans piątkowego przejścia trąby powietrznej w powiecie garwolińskim (woj. mazowieckie). Niepokojące i niszczycielskie zjawisko atmosferyczne zarejestrowali liczni internauci. Niestety, to nie jedyne miejsce, gdzie tworzyły się leje kondensacyjne.

trąba powietrzna
25.07.2023 22:56 Trąba powietrzna nad Polską. Pokazali, jakie szkody wyrządziła

Wtorek 25 lipca nie będzie dobrze zapamiętany przez mieszkańców Podkarpacia. Tego dnia nad regionem przeszły groźne burze z ulewami, gradem, a także trąby powietrzne. Te ostatnie pojawiły się m.in. w Wierzawicach, gdzie wyrządziły znaczne szkody. W sieci krąży nagranie z tego nietypowego zajścia. 

RCB tornado
25.07.2023 16:07 RCB wysyła pilne alerty, możliwa trąba powietrzna. Będzie niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenia pogodowe. Synoptycy prognozują burze z gradem, silny wiatr i intensywne opady deszczu. To niestety nie koniec niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Które rejony są zagrożone wystąpieniem trąby powietrznej?

trąba powietrzna
15.06.2023 18:09 Trąba powietrzna w Polsce. Pokazali, jakie wyrządziła szkody

To już kolejny przypadek trąby powietrznej na terenie naszego kraju. Tym razem lej pojawił się niedaleko Gniezna w Wielkopolsce, konkretnie w miejscowości Goranin. Zjawisko atmosferyczne zauważono w czwartkowe południe. Poinformował o tym „Łowca Burz”.

Trąba powietrzna
16.07.2022 20:34 Trąba powietrzna na Pomorzu. Mamy nagranie

Pogoda w ostatnich dniach nie rozpieszcza Polaków. Szczególne powody do żalu mają rodacy, którzy zaplanowali na ten tydzień urlopy. Chłód, siąpiący deszcz i burze to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Na Pomorzu zaobserwowano trąbę powietrzną.Nagranie, na którym widocznie jest to niesamowite zjawisko atmosferyczne, zostało opublikowane na Twitterze. Zarejestrował je pan Tomasz z Rybna. To właśnie w rodzinnej miejscowości mężczyzny zaobserwowano trąbę powietrzną.