Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki potwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość wyraziło poparcie dla prof. Marcina Wiącka, który stanął do walki o powołanie na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich z ramienia opozycji.Kandydat opozycji rywalizował już o fotel nowego Rzecznika Praw Obywatelskich ze wskazaną przez PiS niezależną senator Lidią Staroń. Wcześniej prof. Marcina Wiącka poparły: PSL, Koalicja Obywatelska, Lewica i Polska 2050, a także, ku zaskoczeniu wielu osób, Porozumienie.Teraz prof. Wiącek uzyskał poparcie PiS przed kolejnym podejściem do wyboru RPO. Wszystko wskazuje na to, że w końcu w Sejmie zostanie zaprezentowany tylko jeden kandydat na ten urząd.
W poniedziałek 7 czerwca rozpocznie się strajk pielęgniarek i położnych. Protest ostrzegawczy ma potrwać dwie godziny, a udział w nim zadeklarowali przedstawiciele około 40 szpitali z różnych zakątków kraju. Wszystko przez tzw. ustawę Niedzielskiego.
Zgodnie z założeniami noweli, państwowy operator telekomunikacyjny miałby odpowiadać za sieć strategiczną. Oznacza to, że raczej zwykli obywatele nie skorzystają z usług nowej sieci. Kto będzie zatem objęty infrastrukturą krajowego operatora?
Trwają prace nad nowelizacją Kodeksu Pracy. Swoje projekty ma zarówno Parlament Europejski, jak i polski Sejm. Co szykują politycy? Zmiany, jakie są planowane to prawdziwa rewolucja zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Unia chce jednolitego urlopu ojcowskiego na terenie całej wspólnoty, Polacy mówią o równości płac.
W czwartek, 15 kwietnia Sejm przyjął nowelizację prawa energetycznego. Za opowiedziało się 443 postów, przeciwko było jedynie trzech. Nowe prawo zakłada m.in. stworzenie CSIRE, czyli Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii oraz wprowadza harmonogram montażu tzw. inteligentnych liczników.