Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Okno Życia

Okno Życia

okno życia

okno życia, dziecko
01.05.2024 14:07 W oknie życia znaleźli dziecko. Dziewczynka miała przy sobie list

W oknie życia w Mikołowie-Borowej Wsi znaleziono dziecko. Nowo narodzona dziewczynka została pozostawiona przez matkę. Kobieta napisała specjalny list, gdzie wyznała, iż decyzja o oddaniu dziecka była dla niej najtrudniejszą decyzją podjętą w życiu.

okno życia
07.04.2024 16:05 Noworodek w oknie życia. Miał kilka godzin

Poruszająca sytuacja w Nowym Sączu. W piątek (5 kwietnia), po raz pierwszy od 14 lat, w oknie życia sióstr felicjanek pozostawiono noworodka. Jak się później okazało, chłopiec przyszedł na świat zaledwie kilka godzin wcześniej. Dziecko jest zdrowe, bezpieczne i czeka na nowy, szczęśliwy dom.

okno życia dziecko
12.03.2024 13:29 Troje dzieci znalezionych w oknach życia. Przy jednym leżał list

Powstały po to, by ratować życie i jak się okazuje, doskonale spełniają swoją rolę. W oknach życia we Wrocławiu, Toruniu i Łodzi pozostawiono w ostatnich dniach aż troje maluchów. To dwie dziewczynki i jeden chłopiec. Wszystkie dzieci są bezpieczne i najpewniej wkrótce trafią do adopcji.

okno życia
11.03.2024 16:45 W oknie życia znaleziono dziecko. Matka zostawiła list

W oknie życia we Wrocławiu znaleziono dziecko. Siostry Boromeuszki usłyszały dzwonek alarmujący o obecności malucha w niedzielę (10.03) w godzinach porannych. Przy dziewczynce, która otrzymała imię Łucja, znaleziono list od matki.

okno życia
13.02.2024 22:02 Łomża. Dziecko w oknie życia. Ksiądz zwrócił się do matki

W grudniu ubiegłego roku w działającym przy klasztorze Sióstr Benedyktynek w Łomży oknie życia pozostawiono dziewczynkę. Informację o odnalezieniu dziecka w oknie życia dopiero teraz przekazał duszpasterz rodzin diecezji łomżyńskiej ks. Jacek Kotowski. Duchowny zwrócił się w poruszających słowach do matki.

okno życia
30.01.2024 12:21 Alarm w oknie życia na Dolnym Śląsku. Najpierw znaleziono 2-tygodniową dziewczynkę. Potem chłopca tuż po porodzie

Zakonnice ze Zgromadzenia Panien Ofiarowania NMP w Świdnicy właśnie spotkały się podczas obiadu, kiedy nagle usłyszały donośny dzwonek. Oznaczał on alarm w oknie życia. Siostra Teresa, dyżurująca tego dnia, natychmiast pobiegła na miejsce, gdzie miało się znajdować niemowlę.

okno życia
11.12.2023 09:44 Dwudniowa dziewczynka pozostawiona w oknie życia

W Kartuzach w oknie życia pozostawione zostało niemowlę, mające zaledwie dwa dni. Dziewczynka została przewieziona do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach, a o sprawie została powiadomiona policja, mimo, że odpowiedzialnej za dziecko osobie nie grozi kara.

okno życia
14.10.2023 14:00 Legnica. Kilkumiesięczny chłopczyk w oknie życia. Przekazano w jakim jest stanie

W piątek 13 października w oknie życie w Legnicy rozległ się dzwonek. Sygnał ten oznacza, że ktoś pozostawił tam dziecko. Kierowniczka Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Samarytanin w rozmowie z RMF FM przekazała, w jakim stanie jest obecnie maluch. 

dziecko
05.09.2023 18:09 Niemowlę znalezione w oknie życia. Chłopczyk miał przy sobie list

Trwa procedura adopcyjna małego Mikołajka, chłopca, który 18 sierpnia w piątek, w domu sióstr urszulanek w Łodzi został odnaleziony w oknie życia. Niemowlę natychmiast trafiło pod opiekę sióstr, które powiadomiły pogotowie i policję. Rodzice, którzy porzucili dziecko, postanowili wytłumaczyć się ze swojej decyzji. Zostawili list.

okno zycia
19.08.2023 10:16 Kolejne dziecko w oknie życia w Łodzi. "Nadano mu imię Mikołaj"

18 sierpnia w piątek, w domu sióstr urszulanek w Łodzi rozległ się alarm i charakterystyczny sygnał powiadamiający o otwarciu okna życia. Jak poinformował dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski, znaleziono tam zdrowego chłopca, któremu nadano imię Mikołaj. To już kolejne dziecko oddane do łódzkiej placówki.

okno życia
11.08.2023 15:07 Kraków. Niecodzienne odkrycie w oknie życia. Siostry zakonne nie mogły uwierzyć

Ta historia z Krakowa poruszy nawet najbardziej skamieniałe serca. W tamtejszym oknie życia przy ulicy Przybyszewskiego siostry zakonne dokonały wyjątkowo przykrego odkrycia, którego nigdy nie mogłyby się spodziewać. W miejscu przeznaczonym dla porzuconych dzieci znajdowało się bowiem aż ośmioro wyjątkowych podopiecznych. Wszyscy wymagali natychmiastowej opieki i miłości. Wszyscy też poszukują ciepłego domu.

okno życia
01.08.2023 08:19 Była 14:20. W koszalińskim oknie życia rozległ się alarm, natychmiast wezwano służby

Była 14:20. W poniedziałek, 31 lipca, w koszalińskim oknie życia rozległ się alarm. Znajdowała się tam maleńka dziewczynka. - To radość, szczęście, pokój, że dziecko jest ocalone - podkreśla siostra Natalia Frączek, kierowniczka Domu Samotnej Matki. Do noworodka wezwano pogotowie. 

Okno życia
31.07.2023 08:08 Wrocław. 4-miesięczne dziecko znalezione w oknie życia, miało przy sobie jedną rzecz. "Nietypowy przypadek"

W oknie życia we Wrocławiu siostry miłosierdzia św. Karola Boromeusza znalazły 4-miesięczną dziewczynkę. Jedna z nich wyjaśniła, dlaczego był to nietypowy przypadek, który może ułatwić procedury.

Noworodek
14.05.2023 15:32 Chłopiec znaleziony w oknie życia w Lublinie. Dostał znaczące imię

Noworodek trafił w piątek (12.05) do okna życia przy lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia i obecnie jest pod opieką lekarzy. Według przekazanych informacji jego stan jest stabilny. Malec dostał symboliczne imię.

okno życia
26.04.2023 13:58 Wrocław. Niemowlę znalezione w oknie życia. Chłopczyk miał przy sobie jedną rzecz

25 kwietnia, późnym wieczorem we wrocławskim oknie życia przy ul. Rydygiera rozległ się alarm. W miejscu znajdującym się pod opieką sióstr boromeuszek ktoś umieścił malutkiego dzidziusia. Chłopczyk okazał się zdrowy i wyjątkowo zadbany. Dostał już nowe imię. 

okno życia
23.04.2023 08:21 Warszawa. Kolejne dziecko znalezione w oknie życia. Nie miało przy sobie żadnych rzeczy

To już ponad 17 lat od kiedy w Polsce funkcjonują tzw. okna życia, czyli miejsca, w których rodzice będący w trudnej sytuacji życiowej mogą bezpiecznie i anonimowo zostawić swoje dzieci. Ich twórcy mieli nadzieję, że okażą się potrzebne jedynie sporadycznie, jednak azyl znalazły w nich już setki maluchów. Ostatni z nich dołączył do tego niemałego grona w miniony piątek. To chłopczyk, którego znaleziono w warszawskim oknie przy ulicy Hożej.

Bielsko-Biała: W oknie zycia znaleziono dziewczynkę. Dziecko miało przy sobie karteczkę
16.12.2022 14:57 Bielsko-Biała: W oknie życia znaleziono dziewczynkę. Dziecko miało przy sobie karteczkę

W oknie życia w Bielsku Białej odnaleziono noworodka. Dziewczynka zawinięta była w kocyk i miała przy sobie karteczkę, która zawierała datę urodzenia oraz propozycję imienia. Teraz maleństwo trafi pod opiekę rodziny zastępczej. To już trzecie dziecko, które pojawiło się w oknie przy ul. księdza Brzóski.

Okno życia Marek BAZAK/East News/ caritas.lodz.pl
01.11.2022 18:01 Łódź: Niemowlę znalezione w oknie życia. Tygodniowy chłopczyk miał przy sobie karteczkę

Doszło do wzruszającego znaleziska w łódzkim oknie życia przy ul. Obywatelskiej 60. Tamtejsze siostry urszulanki odkryły w poniedziałek niemowlę, które ktoś zostawił w specjalnym miejscu. Do maluszka natychmiast zostały wezwane policja oraz pogotowie. Chłopiec miał przy sobie karteczkę.

okno życia
29.01.2022 11:56 Warszawa: W oknie życia przy ulicy Hożej odnaleziono niemowlę

W sobotę 29 stycznia wczesnym rankiem w oknie życia przy ulicy Hożej odnaleziono nowonarodzone dziecko. Chłopiec otrzymał imię Tomasz i trafił pod opiekę lekarzy ze Szpitala św. Rodziny.Dzwonek do okna życia przy ulicy Hożej w samym centrum Warszawy zadzwonił dziś o godzinie 3:25. Siostry franciszkanki Rodziny Maryi natychmiast pojawiły się na miejscu i odnalazły w nim noworodka płci męskiej. Zaledwie w czwartek do podobnego zdarzenia doszło w Siedlcach.

Siedlce: w oknie życia znaleziono niemowlę
29.01.2022 07:34 Siedlce: w oknie życia przy domu dziecka znaleziono niemowlę

W czwartek 27 stycznia zadzwonił dzwonek w oknie życia w Siedlcach. W oknie umieszczonym w Domu Dziecka "Pod Kasztanami" znaleziono dziecko, które dopiero niedawno przyszło na świat. Natychmiast trafiło po opiekę lekarzy.W siedleckim oknie życia znaleziono niemowlę. Noworodek został podrzucony przez nieznaną osobę w czwartek po południu. Pozostawione dziecko to najprawdopodobniej dziewczynka.- Zgłoszenie otrzymaliśmy tuż przed godziną 16. Na miejsce przybyli policjanci, jednak nie ujawnili żadnych śladów mogących świadczyć o tym, że doszło do jakiegokolwiek przestępstwa - przekazała w rozmowie z RDC Małgorzata Mazurek, rzeczniczka prasowa siedleckiej komendy.

Okno życia
08.01.2022 15:05 Nawrócenie złodzieja figury Jezusa? Skradziony przedmiot odnaleziony w oknie życia

Do bezprecedensowej sytuacji doszło w Bielsku-Białej. Ktoś ukradł z bożonarodzeniowej szopki figurę dzieciątka Jezus naturalnych rozmiarów. Kilka dni później została ona odnaleziona w oknie życia. Ciężko określić co kierowało złodziejem, jeśli w istocie to właśnie on odniósł figurę. Należy jednak przypuszczać, że grabieżcę poruszyły wyrzuty sumienia. Skradziona figura Do zadziwiającego incydentu doszło we wtorek. Na starówce w Bielsku-Białej, tak jak co roku, wystawiona została tradycyjna szopka z figurami naturalnej wielkości, przedstawiającymi Świętą Rodzinę. Nieoczekiwanie mieszkańcy miasta zauważyli, że ze świątecznej wystawy zniknęła jedna z postaci. O kradzieży powiadomił na swojej stronie Urząd Miasta w Bielsku-Białej. "Zabrali Jezuska" - napisano w tytule artykułu informującego o incydencie. Pozostała część artykułu pod materiałem wideoSprawą zajęły się służby, które zabezpieczyły monitoring z okolic miejsca zdarzenia. Urząd zaapelował jednak do potencjalnego złodzieja o opamiętanie się i zwrócenie figury. Nikt nie robił sobie jednak wielkich nadziei na to, że Dzieciątko powróci. Niemałym zaskoczeniem okazała się zatem informacja, która obiegła lokalne media w piątek. Z wiadomości opublikowanej na stronie Urzędu Miasta wynika, że Jezus został odnaleziony w niemalże nienaruszonym stanie. Wcześniej o jego zwrócenie apelował Wiesław Maj, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Mieszkańcy byli zdziwieni, że udało się sprowadzić Jezuska z powrotem. Tym bardziej, że trafił on... do tutejszego okna życia. Złodziej zwrócił go anonimowo.Święta Rodzina jest już w komplecie od poranka 7 stycznia. Z pewnością ta historia zostanie z mieszkańcami na dłużej, podobnie jak nagłe nawrócenie złodzieja. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:RMF FM: bunt w PiS. Premier może stracić stanowiskoKaczyński potwierdza zakup Pegasusa. "Afera z niczego"Inflacja bije kolejne rekordy. GUS podał daneźródło: Goniec

Noworodek
21.12.2021 19:08 Ostrów Wielkopolski: w oknie życia znaleziono noworodka. Policja szuka matki

W minioną niedzielę siostry elżbietanki z Ostrowa Wielkopolskiego zostały zaalarmowane o pozostawieniu dziecka w tamtejszym oknie życia. Chłopiec trafił do szpitala i przeszedł wstępne badania, a zakonnice, zgodnie z prawem, zgłosiły sprawę policji, która podejmie teraz próbę odnalezienia matki noworodka.Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o nowonarodzonej dziewczynce, którą znaleziono w oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim. Wiadomość o odnalezieniu chłopca w oknie życia w Ostrowie Wielkopolskim przekazała za pomocą Facebooka prezydent miasta, Beata Klimek. Dziecko trafiło na oddział neonatologiczny tutejszego szpitala.- To musiała być trudna decyzja, ale myślę, że wymagała również sporo odwagi. Dziecko przebywa w ostrowskim szpitalu na oddziale neonatologicznym i co najważniejsze - jest bezpieczne - przekazała na Facebooku prezydent miasta Beata Klimek.