Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Kibice

Kibice

Kibice to osoby zainteresowane konkretną dyscypliną sportu i wyrażająca to m.in. poprzez uczestnictwo w charakterze widza w turniejach, zawodach, treningach i innych występach sportowych.

SEBASTIEN BOZON/AFP/East News
30.06.2022 19:54 Iga Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu. Wiadomo, z kim zagra w następnej

Iga Świątek zameldowała się w trzeciej rundzie niezwykle prestiżowego Wimbledonu. Utalentowana Polka w trzech setach (6:4, 4:6, 6:3) uporała się z wymagającą rywalką Lesley Pattinama Kerkhove. Już w sobotę dojdzie do emocjonującego starcia pomiędzy Świątek, a Alize Cornet. Stawką tego meczu będzie awans do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju.Tuż przed spotkaniem zdecydowana większość ekspertów oraz bukmacherów wskazywała, że Iga Świątek w łatwy i przyjemny sposób zapisze kolejne zwycięstwo na swoje konto. Polkę miał czekać spacerek, a rywalka zabrała ją na morderczy maraton. Liderka światowego rankingu potrzebowała dwóch godzin i pięciu minut, by pokonać swoją rywalkę i zameldować się w kolejnej rundzie Wimbledonu. Znakomicie grającą Lesley Pattinama Kerkhove sprawiła Idze ogrom problemów. Zdołała przełamać Polkę jako pierwsza, dokonując tego już w trzecim gemie pierwszego seta.