Seniorzy mogą liczyć na wcześniejsze wypłaty trzynastej emerytury w 2025 roku. To dobra wiadomość dla milionów emerytów, którzy co roku otrzymują dodatkowe świadczenie. Powód wcześniejszych przelewów jest prosty, ale nie wszyscy jeszcze o nim wiedzą. Na jakie kwoty można liczyć? Wielu Polaków w dniu przelewu złapie się za głowy.
Wizja niskiej emerytury spędza sen z powiek wielu Polaków. Świadczenie zależy bowiem od kilku czynników, którym znaczna część osób nie jest w stanie sprostać. Tymczasem rosnące koszty życia sprawiają, że coraz więcej seniorów bierze się za pracę zarobkową. Niektórzy decydują się na takie kroki przez błędy, jakie popełnili w przeszłości.
Emerytury polskich artystów od lat budzą liczne kontrowersje. Wiele gwiazd sceny muzycznej i teatralnej publicznie narzeka na wysokość otrzymywanych świadczeń, twierdząc, że nie są one w stanie zapewnić im godnego życia. Na temat swojej emerytury postanowiła się niedawno wypowiedzieć Urszula Dudziak, legendarna wokalistka jazzowa.
Karol Strasburger nie jest jednym z celebrytów, którzy narzekają publicznie na swoje życie. Nie jest jednak tajemnicą, że gwiazdor nie może liczyć na zbyt wysoką emeryturę z ZUS. Teraz poznaliśmy, jaka w rzeczywistości jest jej wysokość. Kwota może niejednego wprawić w osłupienie. Sam prowadzący “Familiadę” stara się pozytywnie jednak patrzeć w przyszłość i skupiać na wychowaniu swojej małej córki Laury. Oto nieznane dotąd szczegóły.
Dorota Gawryluk gościła ostatnio na kanapach śniadaniówki Polsatu. W trakcie rozmowy dziennikarka postanowiła poruszyć ważny temat, który rozgrzewa do czerwoności niemal całą opinię społeczną. Mowa o polskim systemie emerytalnym. Gwiazda niespodziewanie wskazała na ważny problem w kwestii wypłacania świadczeń. Trudno uwierzyć w słowa, które padły na antenie. Oto szczegóły.
Niemal milion emerytów ma powody do zadowolenia. Nie dość, że czekają ich podwyżki, to ZUS dokłada kolejny prezent – wypłaty podwyższonych już świadczeń nastąpią wcześniej, niż wielu zakłada. Skorzysta na tym spora grupa seniorów. Wyjaśniamy, kto dostanie emeryturę przed innymi.
Choć waloryzacja emerytur planowana jest na marzec, wielu seniorów może spodziewać się sporej niespodzianki już w lutym. Spowodowane jest to nietypowym układem kalendarza, który przyspieszy wypłaty dla znacznej grupy emerytów. Warto o tym pamiętać.
Ważne wieści dla każdego seniora. Rząd prowadzi pierwsze przymiarki do wprowadzenia nowych zasad waloryzacji emerytur i rent. Możliwe, że na dniach Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zajmie się propozycjami, jakie wypracowały resorty rodziny i finansów. Jakie opcje są na stole? Wielu będzie zaskoczonych.
Emeryci powoli odliczają już w kalendarzu dni do długo wyczekiwanej waloryzacji. Ich świadczenia pójdą w górę i choć nie będą to raczej zawrotne kwoty, to dla wielu nawet małe podwyżki i tak są doskonałą wiadomością. Dzięki waloryzacji wzrośnie również świadczenie seniora, który dzięki przepracowaniu ponad 62 lat i tak mógł liczyć na wyjątkowo wysoką emeryturę. Teraz będzie ona wręcz gigantyczna. ZUS potwierdza.
Pozostała już wyłącznie chwila do tegorocznej waloryzacji emerytur i nie tak dużo do wypłat 13. emerytury. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która stoi na czele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ma dla seniorów korzystną propozycje w kwestii ich świadczeń. Tymczasem pojawiły się nowe informacje na temat tego, ile w przyszłym roku mają dostać emeryci z popularnej “trzynastki”. Jest gorzej, niż zakładano.
Kwestia podniesienia wieku emerytalnego wraca jak bumerang. Ten kontrowersyjny temat wywołuje sporo dyskusji, jednak głos z rządu zdaje się być w tej kwestii jednoznaczny. Jaka przyszłość czeka emerytów? Zmiany wydają się być nieuchronne. - Późniejsze przechodzenie na emeryturę leży w interesie wszystkich - podkreślają eksperci.
To dobra wiadomość dla wielu seniorów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może zwiększyć emeryturę osobom, które posiadają konkretne dokumenty. Zachęca tym samym do przeszukania domowych archiwów i dostarczenia brakujących akt. O co chodzi? Wyjaśniamy.
Seniorzy wyczekują najnowszych informacji na temat tegorocznej podwyżki świadczeń emerytalnych, a także wypłat trzynastki i czternastki. Zakład Ubezpieczeń Społecznych nieoczekiwanie zdradził sprytny sposób, aby podwyższyć popularne dodatki do emerytury. Dzięki jednemu podpisowi możemy zyskać niemałą sumę, jednak nie wszyscy się na nią załapią.
Wielu Polaków jeszcze na długo przed przejściem na emeryturę zastanawia się, ile powinni zarabiać, aby po odejściu z pracy móc liczyć na sowitą emeryturę. Nie ma tutaj prostej odpowiedzi. Wysokość świadczenia zależy od kilku czynników, a jednym z kluczowych jest kwota wynagrodzenie w trakcie aktywności zawodowej. Ile trzeba zatem zarabiać, żeby przejściu na zasłużony odpoczynek dostawać przelewy od ZUS w wysokości 5 tys. złotych? Lepiej usiądźcie.
Seniorzy mogą już zacząć planować swoje przyszłe wydatki. Wiadomo już, ile wyniesie tegoroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. To jednak nie jedyna podwyżka, na którą mogą liczyć już od 1 marca 2025 roku. Przedstawiamy konkretne wyliczenia, dotyczące wzrostu emerytur i rent. Niektórzy seniorzy będą zaskoczeni wysokością swojego nowego świadczenia.
Emerytów i rencistów już niebawem czekają podwyżki na wielu polach. Marcowa waloryzacja sprawi, że wzrosną nie tylko ich podstawowe świadczenia emerytalne, ale również inne dodatki. Szczególnie istotne są prognozy w kwestii tego świadczenia, które pobiera wielu seniorów.
W Polsce mamy coraz więcej osób w wieku emerytalnym. Mają one możliwość skorzystania ze świadczeń oferowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, takich jak 13. i 14. emerytura. ZUS właśnie zdradził prosty sposób na to, w jaki sposób zapewnić sobie więcej pieniędzy z tytułu właśnie tych świadczeń. Podwyższyć sobie świadczenie będzie mogło niemalże pół miliona seniorek i seniorów.
Wszystko wskazuje na to, że już za chwilę seniorzy będą liczyć nie tylko na podwyżkę świadczenia emerytalnego, ale i zmianę ws. ważnego dodatku. Część osób w najbliższych miesiącach skorzysta na zwiększeniu wypłaty tego bonusu. Podpowiadamy, jak otrzymać świadczenie, z którego niewielka ilość osób zdaje sobie sprawę.
Dramatyczna historia starszego pana wywołuje łzy. 88-letni Stanisław spaceruje ulicami Warszawy, prosząc o zakup jedzenia. Jak zdradza, nie stać go nawet na bułeczkę. Po rozmowie z reporterem Gońca Erykiem Błaszakiem dowiadujemy się więcej o jego losach. Przykre, ile wynosi jego emerytura.
Waloryzacja emerytur i rent zbliża się wielkimi krokami. Właśnie ujawniono oficjalne wyliczenia dotyczące wysokości przyszłych świadczeń z ZUS, a ich efekty już marcu seniorzy zobaczą na swoich kontach. O wysokości podwyżek wiemy coraz więcej, a Rada Ministrów zapewniła, o ile co najmniej wzrosną emerytury Polaków. Część z nich będzie zawiedziona dokładnymi kwotami, jednak znajdą się i tacy, którzy z entuzjazmem podejdą do marcowych podwyżek.
Prognozy dotyczące emerytur przyszłych seniorów są zdaniem ekspertów bardzo pesymistyczne. Świadczenia mogą stanowić nawet mniej niż jedna trzecia średniej pensji. Specjaliści mają jednak pewne pomysły, jak temu zaradzić. Z całą pewnością nie każdemu się to spodoba.
Już niebawem tysiące emerytów może mieć ogromne powody do zadowolenia. Nie chodzi tu jednak o marcową waloryzację i podwyżkę świadczeń. Sejm ma w końcu zająć się projektem, o którym mowa już od lat. Emeryci mogą otrzymać spore wyrównanie i średnio 160 zł więcej do swojego świadczenia.
W Polsce przyjęło się, że zdecydowana większość seniorów przechodzi na emeryturę po przekroczeniu wymaganego wieku - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ci, którzy zdecydowali się jednak dalej pozostać aktywni zawodowo, mogą dzięki temu liczyć na znacznie wyższe świadczenia. Przykładem może być senior, który w swoim życiu przepracował 44 lata. Wiadomo, jaką emeryturę co miesiąc przelewa mu ZUS.
Niepokojące prognozy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z analiz ekspertów wynika, że w ciągu najbliższych czterech lat populacja Polski zmniejszy się aż o niemal milion. Z tego powodu w kasie ubezpieczyciela może zabraknąć funduszy na wypłaty emerytur i rent. Niestety przewidywania pracowników placówki na 2025 rok również nie napawają optymizmem. Oto szczegóły.
Emeryci muszą przygotować się na ważne zmiany w świadczeniach, które znacząco wpłyną na ich finanse. W 2025 roku w życie wejdą nowe zasady dotyczące płacenia podatku od emerytury. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo cześć seniorów będzie musiała głęboko sięgnąć do portfeli, mimo że czeka ich waloryzacja świadczeń.
Seniorzy mogą liczyć na podwyżkę najwyższego dodatku emerytalnego w Polsce. Specjalne świadczenie przysługuje części emerytom i wynosi aktualnie 6246,13 zł miesięcznie. Okazuje się, że nowe zasady przełożą się na podwyżkę dla wszystkich beneficjentów. Oto, kto będzie mógł skorzystać ze specjalnego dodatku w 2025 roku.
Seniorzy powinni dokładnie przeczytać list, który otrzymają już za chwilę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych niedługo zacznie rozsyłać specjalne pisma do emerytów, z którym bezwględnie należy się zapoznać. Świadczeniobiorcy powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na oznaczenie pisma, które doręczy listonosz.
Do podwyżki emerytur i rent pozostała już tylko chwila, a właśnie pojawiły się wyliczenia dotyczące wysokości przyszłych świadczeń seniorów. Na jakie kwoty będą mogli liczyć emeryci i kiedy zobaczą oni na swoich kontach podwyżkę? Wiadomo już, o ile rząd będzie musiał podnieść kwoty świadczeń emerytów. Część z nich będzie zawiedziona dokładnymi kwotami.