Goniec.pl > Cyberprzestępcy

Cyberprzestępcy

hakerzy
13.06.2023 14:37 Atak hakerów na ePUAP. Minister Cyfryzacji ostrzega obywateli

Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński poinformował na swoim profilu twitterowym, że trwa kolejny atak hakerski na ePUAP, czyli platformę służącą Polakom do załatwiania spraw urzędowych online. Jak zaznaczył, mogą wystąpić utrudnienia. 

Kamilek, Dawid B.
13.05.2023 10:54 Obrzydliwe, jak wykorzystują dramat 8-letniego Kamilka. Wielu dało się złapać, skutki mogą być opłakane

Cyberprzestępcy dopuszczają się haniebnych czynów. Tragedię 8-letniego Kamilka wykorzystują do wyłudzania danych z naszych telefonów. Media społecznościowe obiegły fałszywe linki. Sposób działania oszustów jest bardzo prosty. 

ZUS
23.03.2023 10:52 ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystosował pilny komunikat, w którym ostrzega wszystkich Polaków przed fałszywymi e-mailami rozsyłanymi przez cyberprzestępców, w celu wyłudzenia danych. ZUS alarmuje, że pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w linki zawarte w podejrzanych wiadomościach. Podpowiadamy, co należy zrobić.

telefon
19.03.2023 22:05 Nowy pomysł cyberprzestępców na oszustwo. Popularny bank ostrzega przed niebezpiecznymi SMS-ami

Cyberprzestępcy wymyślają coraz to nowsze metody, by dobrać się do oszczędności nieświadomych Polaków. W ostatnim czasie uaktywnili się oszuści, którzy rozsyłają wiadomości SMS z linkiem do środków, które ktoś rzekomo przekazał za pomocą blika. Popularny bank ostrzega tego typu próbami.

None
12.03.2023 12:54 Pobrałeś to z internetu? Możesz stracić dostęp do Facebooka, trzeba wiedzieć

Użytkownicy Facebooka zgłaszają utratę dostępu i zablokowanie ich kont na portalu. Okazuje się, że przyczyną jest zainstalowanie wtyczki bardzo popularnego obecnie ChatGPT, która jest złośliwym oprogramowaniem. Oszuści korzystają z niej, aby wykraść dane internautów. Warto wiedzieć, jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji użytkowania czatbota.

Bank Millennium
10.03.2023 22:30 Popularny bank ostrzega Polaków przed zagrożeniem. Chodzi o zwrot z podatku

Wraz z postępującym procesem cyfryzacji, przestępcy dostosowują swoje metody działania, by w podstępny sposób pozbawić Polaków ich oszczędności. Okazję do wzmożonej aktywności cyberprzestępców jest coroczne rozliczanie PIT-u. Bank Millennium przestrzega przed nowym zagrożeniem. Warto wiedzieć.

Iberion
24.12.2022 18:11 Popularna aplikacja zhakowana. Cyberprzestępcy wykradli hasła użytkowników

Dbający o bezpieczeństwo użytkowników sieci, zespół CERT Polska przekazał informację o ponownej kradzieży danych zgromadzonych w aplikacji LastPass, której głównym obszarem działania jest zarządzanie szyfrowanymi hasłami. Czy posiadacze kont w aplikacji mają się czego obawiać?

Uwaga oszustwo
20.12.2021 16:18 Mazowsze. Policja ostrzega przed oszustwem. Fałszywy link do informacji o rzekomym porwaniu 5-latki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie ostrzegają przed nowym sposobem oszustów na wyłudzenie od nas pieniędzy lub loginów do naszych kont bankowych. W internecie pojawiła się informacja na temat porwania 5-letniej dziewczynki w Ciechanowie. Linki zawarte w wiadomości mogą kierować do niebezpiecznych stron www.- Do wiadomości dołączony jest link, który po kliknięciu przenosi na niebezpieczną stronę mogącą zawirusować komputer lub telefon. Ostrzegamy przed „klikaniem” w podejrzane linki. Informacje te mogą posłużyć do wyłudzenia danych osobowych, przejęcia konta, oszustwa na BLIK-a - informuje kom. Jolanta Bym z KPP w Ciechanowie.- LUDZIE!!! POMOCY! Córka mojej przyjaciółki została porwana... Dziewczynka jest w niebezpieczeństwie... Policja apeluje o rozgłos! Czy ktoś jest w stanie rozpoznać tych bandytów? Na początku nagrania z monitoringu widać ich twarze!!! - to treść dramatycznego apelu. Stoją za nimi cyberprzestępcy, którzy wyłudzają nasze loginy i hasła po to aby nas okraść. - Pamiętajmy nigdy też nie przekazujemy pieniędzy obcym osobom, nie przesyłamy pieniędzy na obce numery kont, nie podajemy danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazujemy obcym osobom kodów do płatności mobilnych - dodaje Jolanta Bym.Jeśli otrzymamy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy czy osoba, która do nas napisała rzeczywiście potrzebuje pomocy. Gdy otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy prośbę.Funkcjonariusze z KPP w Ciechanowie ostrzegają, że coraz częściej oszuści wykorzystują choroby, wydarzenia tragiczne, bo taka informacja szybciej trafi do wielu odbiorców. Jest to informacja nieprawdziwa !