Goniec.pl
Tadeusz Rydzyk zaprosił wiernych na pielgrzymkę

youtube.com Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk zaprasza na pielgrzymkę w czasie epidemii

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Choć Polska ma już za sobą szczyt trzecie fali pandemii koronawirusa, wciąż notuje się kolejne przypadku nowych zakażeń oraz zgonów, wywołanych przez COVID-19. Mimo tego Tadeusz Rydzyk zachęcił wiernych do pielgrzymki na Jasną Górę i zaapelował o zaprzestanie "straszenia kościołem".

Na antenie Radia Maryja toruński duchowny podkreślił, że choć trwa pandemia to „trzeba żyć”. Tadeusz Rydzyk zaprosił wiernych na pielgrzymkę na Jasną Górę, zupełnie ignorując zagrożenie epidemiczne, jakie może w czasie pandemii koronawirusa spowodować masowe spotkanie osób z różnych środowisk.

Tadeusz Rydzyk zaprosił wiernych na pielgrzymkę

Pomimo zagrożenia epidemicznego redemptorysta z Torunia postanowił zorganizować pielgrzymkę wiernych i sympatyków Radia Maryja na Jasną Górę. W związku z tym na antenie swojej rozgłośni Tadeusz Rydzyk zaapelował o tłumne przybycie.

- Mówią, że trwa pandemia, ale przecież trzeba żyć. Idziesz do sklepu, uprawiasz sport, idziesz do pracy, nie bój się kościoła i Jasnej Góry - wskazywal duchowny.

Jak dodał redemptorysta, plac jasnogórski jest duży, a wierni będą przebywać na świeżym powietrzu. To według Tadeusza rydzyka ma zminimalizować ryzyko ewentualnej ekspansji wirusa SARS-COV-2. Warto dodać, że z rozgłośnią sympatyzuje wiele starszych osób, dla których zakażenie koronawirusem jest wyjątkowo niebezpieczne. 

[EMBED-243]

Tadeusz Rydzyk nie boi się jednak o wiernych i bezpieczeństwo epidemiczne swojej pielgrzymki. Jak podkreślił duchowny na antenie Radia Maryja, dotychczasowe zalecenia sanitarne, dotyczące unikania udziału w nabożeństwach stacjonarnych, było według niego „straszeniem kościołem”.

- Skończmy wreszcie ze strachem i straszeniem kościołem. Przybywajcie prywatnymi pojazdami, pociągami i autobusami - dodał duchowny.

Pielgrzymka sympatyków Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 22 maja. Wcześniej dotrze tam piesza pielgrzymka z Łowicza, która jest już w drodze i zjawi się na miejscu około godziny 15:00.

W tym roku w pielgrzymce może uczestniczyć 300 osób, nie wliczając w to wiernych, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19. Pielgrzymi powinni stosować rygor sanitarny i m.in. zachowywać dystans społeczny.

Dodatkowo zalecono, by pielgrzymi biorący udział w uroczystościach na Jasnej Górze, zapewnili sobie miejsca noclegowe w namiotach lub pokojach jednoosobowych. To pozwoli unikać zgromadzeń, mogących potęgować zagrożenie epidemiczne. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Córka pochowała brata Krawczyka. Junior nie pojawił się na pogrzebie wuja

  • Michał Szpak skomentował występ Rafała Brzozowskiego

  • Ksiądz podczas ślubu nagle złapał za gitarę. Wszystko się nagrało

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >