kobieta nie żyje Żródło: pixabay.com, autor: JonPauling (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

Sześć zastępów straży pożarnej w akcji. Nie żyje 35-letnia kobieta

27 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

W Krakowie kobieta wyskoczyła z okna płonącego mieszkania na drugim piętrze. 35-latka odniosła poważne obrażenia i zmarła po tym, jak została przetransportowana do szpitala. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez służby mieszkanka była pod wpływem alkoholu. Policja wyjaśnia teraz okoliczności, w jakich doszło do tragedii.

Kobieta została znaleziona przez służby, które pojawiły się po otrzymaniu zawiadomienia o pożarze. Poszkodowana znajdowała się w mieszkaniu na drugim piętrze, które stanęło w ogniu. Ratując się, wyskoczyła z okna. Niestety 35-latki nie udało się uratować i zmarła w szpitalu.

Do tragicznego zdarzenia z udziałem kobiety doszło w bloku na osiedlu Uroczym w Krakowie. Wiadomość o pożarze pojawiła się w mediach wczoraj tj. 26 kwietnia. Służby natychmiast pojawiły się na miejscu i znalazły 35-latkę na trawniku.

Nie żyje 35-letnia mieszkanka Krakowa – kobieta wyskoczyła z płonącego mieszkania

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Sebastiana Woźniaka strażacy przybyli na miejsce tragedii już trzy minuty po tym, jak otrzymali zawiadomienie o pożarze w mieszkaniu 35-letniej kobiety.

Rzecznik prasowy małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej potwierdził, że na miejscu służby znalazły kobietę. Strażacy dowiedzieli się, że w płonącym mieszkaniu może przebywać ktoś jeszcze.

Pobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraPobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraCzytaj dalej

Po sprawdzeniu bloku strażacy nie znaleźli już jednak nikogo. Rozpoczęła się akcja ratunkowa 35-latki, która wyskoczyła z okna. Mieszkanka odniosła poważne obrażenia.

Kobieta zmarła w szpitalu

Mimo udzielenia kobiecie pomocy i przetransportowaniu jej do szpitala 35-latka nie przeżyła. Obrażenia, jakie odniosła, okazały się zbyt poważne. Mieszkanka zmarła w jednostce medycznej.

W trakcie badań okazało się, że kobieta była pod wpływem alkoholu. Według informacji przekazanych przez służby w jej krwi wykryto 3,8 promila.

W rozmowie z mediami rzecznik małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej przyznał, że mieszkanie spłonęło doszczętnie. Z żywiołem walczyło sześć zastępów strażaków.

Policja prowadziła na miejscu czynności, które mają wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego wydarzenia. Obecnie nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVP Info

Następny artykuł