Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Świętokrzyskie: Ogromny karambol na S74. Są poszkodowani, droga jest całkowicie zablokowana
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.01.2023 08:34

Świętokrzyskie: Ogromny karambol na S74. Są poszkodowani, droga jest całkowicie zablokowana

pilne goniec
policja.gov.pl

Niebezpieczne zdarzenie drogowe na trasie S74 w kierunku od Cedzyny na Kielce. Droga jest całkowicie zablokowana, a z uzyskanych przez nas informacji wynika, że doszło tam do karambolu. Policja jest bardzo ostrożna w swoich szacunkach i nie podaje szczegółów. Trwa akcja służb.

Ogromny karambol na pod Kielcami

Do wypadku, w którym udział mogło brać nawet ok. trzydziestu pojazdów doszło w poniedziałek tuż po godzinie 6 nad ranem.

- Zgłoszenie do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpłynęło o 6.39. Na trasie S74 prowadzącej od Chęcin w kierunku Kielc miało miejsce zdarzenie drogowe - podała w rozmowie z portalem Goniec.pl oficer prasowy kieleckiej policji mł. asp. Małgorzata Perkowska - Kiepas.

Policjantka poinformowała również, że jest jeszcze za wcześnie, by określić dokładną ilość samochodów biorących udział w karambolu. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni oraz mundurowi, którzy kierują podróżnych na objazdy.

- Na rondzie w Cedzynie policjanci kierują na objazd starodrożem DK74 przez Kielce - napisano na Twitterze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Co najmniej cztery osoby poszkodowane

Jak nadmienił w komunikacie dla naszego portalu rzecznik prasowy KW PSP st. kpt. Marcin Bajur, w wyniku karambolu co najmniej cztery osoby zostały poszkodowane, a dwie z nich przewieziono już do szpitala. Na szczęście, wszyscy uczestnicy wypadku zdołali opuścić pojazdy o własnych siłach.

Oczywiście, określenie przyczyn zdarzenia będzie przedmiotem dalszego postępowania, jednakże nie jest tajemnicą, że w woj. świętokrzyskim panują dziś bardzo trudne warunki do jazdy. Mgła i śliskie drogi mocno dają się we znaki kierowcom. Służby apelują o ostrożne podróżowanie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!