Goniec.pl

Polska Policja

Spalił jej samochód i zdemolował salon. "Gonił mnie z maczetą po ogrodzie"

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

35-letnia Anna Niemczewska z Poznania każdego dnia boi się o życie swoje i 11-letniej córki. W rozmowie z "Interwencją" Polsat News twierdziła, że jej były partner ma nękać zarówno ją, jak i jej 11-letnią córkę. Mężczyzna, który niedawno opuścił areszt, miał przykładać jej nóż do gardła oraz biegać za nią z maczetą w ręku.

Były partner miał zmienić jej życie w piekło

35-letnia fryzjerka z Poznania poznała Tomasza B. dwa lata temu, kiedy ten przyszedł do jej salonu. W rozmowie z "Interwencją" relacjonowała, że mężczyzna skradł jej serce dobrymi manierami i przyjaznym usposobieniem. Niestety, po kilku miesiącach wszystko się zmieniło. Mężczyzna miał zacząć sięgać po narkotyki, które miały wywoływać w nim agresję.

- Zaczęło dochodzić do rękoczynów, znęcania psychicznego nade mną, nad moją córką. Poniżał mnie. Kiedy zostałam pobita po raz pierwszy, pobiegłam na komisariat — opowiada poszkodowana dla Polsat News.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Tomasz B. został oskarżony m.in. o groźby, znęcanie fizyczne, a także psychiczne nad 11-letnią córką Anny Niemczewskiej. Sprawa trafiła do sądu, a oskarżony do aresztu, który opuścił w czerwcu 2022 roku.

Sąd nie chce ponownego aresztowania

26 listopada 2022 roku ktoś podpalił samochód 35-latki. Kilka godzin później jej salon fryzjerski został zdemolowany. Zarówno poszkodowana, jak i prokuratura, nie ma wątpliwości, że za tymi przestępstwami stoi były partner kobiety. Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał jednak, że nie ma dowodów, które jednoznacznie orzekałyby winę Tomasza B, więc nie może zastosować aresztu prewencyjnego.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty nękania, stalkingu byłej partnerki i uszkodzenia, zniszczenia salonu. Według nas dowody są jednoznacznie i bez cienia wątpliwości wskazują, że ten mężczyzna jest sprawcą. Sąd jednak uznał, że być może pani fabrykuje dowody, skoro między nimi jest konflikt — mówi Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zgodnie z ustaleniami Faktu, 35-letnia fryzjerka ma nie być jedyną ofiarą Tomasza B. Ten jednak pozostaje na wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: interwencja.polsatnews.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >

Polska

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]