Goniec.pl > Polska > Kiedy w Polsce spadnie śnieg? Niepokojące prognozy, padł konkretny termin
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 28.10.2022 19:18

Kiedy w Polsce spadnie śnieg? Niepokojące prognozy, padł konkretny termin

śnieg pogoda
Unsplash/Lisa van Vliet

Śnieg pojawi się w Polsce już w najbliższych dniach? Według najnowszych prognoz pierwsze opady białego puchu czekają nas już bardzo niedługo. Czas przygotować się na przedzimowy sezon i ubrać się jednak już w mocno ocieplane rzeczy.

Początek listopada nas rozpieści

Październik uraczył nas bardzo ciepłą pogodą i przypomniał, że złota polska jesień wciąż istnieje. Temperatury wahające się wokół 20 stopni z pewnością wielu osobom poprawiły humor, tym bardziej, że nie trzeba było na maksimum odkręcać ogrzewania - tej zimy będzie ono dosłownie na wagę złota.

Okazało się jednak, że wraz z nadchodzącym listopadem temperatury będą się obniżać, a także czeka nas... pierwszy listopadowy śnieg. Na razie jednak wygląda na to, że dobrą pogodą będziemy mogli również cieszyć się w dniu Wszystkich Świętych.

Jak na razie synoptycy zapowiadają, że w tym czasie na słupkach będziemy mogli zobaczyć nawet 20 stopni Celsjusza! Tak ciepłego 1 listopada dawno nie było. Temperatura w okolicach 10-15 stopni ma utrzymać się do 5 listopada.

Pierwszy śnieg już niebawem

Od 10 listopada sytuacja gwałtownie się zmieni. Temperatury będą spadać, a w nocy będzie można spodziewać się już przymrozków. Do 20 listopada możemy spodziewać się temperatur rzędu 5-12 stopni w ciągu dnia. To oznacza, że zacznie być już zimno.

Po 20 listopada sytuacja dla osób, które nie lubią śniegu, nie będzie się już prezentować ta przyjemnie. Wiadomo, że mróz w tym czasie będzie już regularnym nocnym gościem, a w ciągu dnia można spodziewać się temperatur w okolicach 0 stopni oraz... opadów śniegu.

Mamy jeszcze trochę czasu, żeby się przygotować i choć nie zapowiada się, by w Polsce trwać miała wielka zima, to pojawią się krótkie okresy, które mogą okazać się trudne dla mieszkańców naszego kraju,

Artykuły polecane przez Goniec.pl: