Goniec.pl
Śmiertelny wypadek na A4: policja apeluje do świadków o pomoc

(zdj. ilustracyjne) Policja Opolska

Śmiertelny wypadek na A4. Policja apeluje do świadków o pomoc w ustaleniu faktów

1 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Policjanci z Opola szukają świadków śmiertelnego wypadku na autostradzie A4. - Śmierć poniósł kierujący i jego 12-letnia córka. Dwaj inni pasażerowie z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala - wyjaśnia policja. Każda wiadomość jest istotna dla śledczych.

Policja ma nadzieję, że dotrze do świadków tragicznego wypadku na A4, gdzie zginęły dwie osoby, w tym jedno dziecko. Ofiarą jest 12-letnia dziewczynka i jej ojciec.

Stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO przedłużone przez Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie przedłużające stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO

CZYTAJ DALEJ

W aucie, które zostało zmiecione z jezdni autostrady A4, siedziało jeszcze dwoje innych dzieci. Oboje trafili do szpitala. Policja zdecydowała się na opublikowanie ważnego apelu.

Policja apeluje do świadków śmiertelnego wypadku na A4

Tragiczny wypadek na A4 wstrząsnął całą Polską. Czteroosobowa rodzina nie podejrzewała, że na 224 kilometrze autostrady w kierunku Wrocławia dojdzie do dramatu.

Policja prowadzi śledztwo i zebrała dowody znajdujące się na miejscu śmiertelnego wypadku. Niemniej funkcjonariusze wiedzą, iż kluczowe informacje posiadają świadkowie.

- Do tego tragicznego wypadku doszło 21 listopada br. około godziny 13:35 na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku na Wrocław (224,7 km). Tam, kierujący zespołem pojazdów ciężarowych marki Renault wraz z naczepą, miał najechać na tył poprzedzającego Forda, którym podróżowała czteroosobowa rodzina (ojciec i troje dzieci) - wyjaśnia policja.

- W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Stąd apel do osób, które były świadkami tego wypadku drogowego, z prośbą o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod numerem telefonu 47 861 26 41 - czytamy w ważnym komunikacie Polskiej Policji.

Policja bada sprawę ciała młodego mężczyzny znalezionych przy drodze niedaleko miejscowości Końskie.

Lusowo: Zwłoki nagiej 71-latki bez głowy. Wstrząsające zeznania sąsiadów kobiety

CZYTAJ DALEJ

Zginęła 12-latka i jej ojciec, ale poszkodowanych jest więcej

Dwie ofiary śmiertelne to nie koniec tragicznego bilansu wypadku na A4. W zmiażdżonym fordzie znajdowało się jeszcze dwoje dzieci. Zarówno 9-latek, jak i 15-latek trafili do szpitala. Czeka ich długa rehabilitacja.

Policja wskazuje, że dokładne wyjaśnienie sprawy i przyczyn zdarzenia jest kluczowe. Nie ma miejsca na to, by jakiekolwiek szczegóły wypadku zostały niejasne.

Obecnie policja opiera się na niedopowiedzeniach. Śledczy wskazują, że samochód osobowy "miał" siłą odrzutu uderzyć w jadącą przed nim pojazd z naczepą. Każdy kto posiada wiadomości na temat śmiertelnego wypadku na autostradzie A4, powinien skontaktować się z policją.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Fot.: Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Mamy zdjęcia z ceremonii, poruszające sceny w kościele

Pogrzeb Jerzego Połomskiego w Warszawie ściągnął prawdziwe tłumy. Przejmująca uroczystość pogrzebowa wielkiego artysty obfitowała w gesty honorujące jego życie i twórczość. Ksiądz prowadzący mszę pogrzebową zdecydował się na zacytowanie słów piosenkarza. Poruszające jest to, jak wielu fanów chciało pożegnać idola.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zródło: goniec.pl, materiały policyjne

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >