Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śmierć spotkała go w czasie pracy. Rolnik zginął przygnieciony przez traktor, na miejscu zaroiło się od służb
Piotr Dutka
Piotr Dutka 26.08.2022 16:19

Śmierć spotkała go w czasie pracy. Rolnik zginął przygnieciony przez traktor, na miejscu zaroiło się od służb

PSP Tarnów
PSP Tarnów

Koszmarny wypadek na terenie województwa małopolskiego. 73-letni traktorzysta zginął w porażających okolicznościach w czasie wykonywania prac polowych. Prowadzony przez niego traktor zjechał ze skarpy, po czym przygniótł bezradnego kierowcę. Niestety, ale życia poszkodowanego nie udało się uratować. Rolnik zginął na miejscu.

Sceny rodem z koszmaru rozegrały się w czwartek 25 sierpnia w podtarnowskiej miejscowości, Jodłówka Tuchowska. W godzinach wieczornych funkcjonariusze tarnowskiej drogówki zostali wezwani do wypadku drogowego z udziałem traktora rolniczego.

Na miejscu byli już ratownicy medyczni oraz jednostki okolicznych OSP i PSP z siedzibą w Siedliskach.

Gdy przybyli na miejsce, ich oczom ukazał się przerażający widok. Okazało się, że 73-letni traktorzysta został przygnieciony przez maszynę. Niestety, ale mężczyzna nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził jego zgon.

PSP Tarnów

Tragedia w Małopolsce. Traktor przygniótł rolnika

Mundurowi zabezpieczyli miejsce tragedii i bardzo szybko przystąpili do niezbędnych działań. Wstępnie ustalono, że 73-letni mieszkaniec Jodłówki Tuchowskiej jechał traktorem typu SAM, krętą drogą gminną o dużym nachyleniu. 

W pewnym momencie zjechał z niej, po czym i stoczył się ze skarpy tak nieszczęśliwie, że masywny pojazd przygniótł kierowcę, który nie był w stanie o własnych siłach wydostać się spod rozbitego pojazdu.

Dokładnie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną tragedii. Funkcjonariusze ustalają, co spowodowało, że traktor stoczył się ze skarpy, doprowadzając tym samym do dramatu.

PSP Tarnów

Ciało zmarłego 73-latka zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii tarnowskiego szpitala, celem ustalenia przyczyny śmierci. Traktor został odholowany na policyjny parking, gdzie funkcjonariusze dokonają szczegółowych oględzin.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PSP Tarnów