Goniec.pl
Helikopter LPR

Wikimedia Tomasz Nycz CC BY-SA 3.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Śmierć na tatrzańskim szlaku. Przy zwłokach 28-letniej kobiety czuwał jej pies

3 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Polski turysta natrafił w Tatrach na zwłoki 28-letniej Niemki, która w środę powiadomiła TOPR o tym, że uległa wypadkowi - miała uszkodzić nogę, co uniemożliwiło jej samodzielne zejście ze szlaku. Nie uzyskała pomocy przez problemy z namierzeniem lokalizacji. Przy ciele kobiety czuwał jej pies.

28-latka zadzwoniła pod numer alarmowy w środę wieczorem. Połączenie było bardzo słabe, a dyspozytor - na podstawie danych urządzeń GPS - wytypował dwa obszary, na których potencjalnie mogła przebywać turystka. Jej ciało odnaleziono w zupełnie innym miejscu.

beata-k-jechala-zygzakiem

Beata K. usłyszała zarzuty za jazdę po alkoholu. Przyznała się do winy

CZYTAJ DALEJ

Kobieta uległa poważnemu wypadkowi

Kobieta poinformowała służby ratunkowe, że ma problem z nogą i nie jest w stanie samodzielnie zejść ze szlaku. Potrafiła przekazać ratownikom, że niedaleko miejsca, w którym przebywa, znajduje się szałas.

Funkcjonariusze podjęli próbę namierzenia telefonu komórkowego Niemki. Początkowo urządzenia GPS wskazały im okolice Gołkowic Górnych koło Starego Sącza. Tam jednak nie natrafiono na ślad poszkodowanej 28-latki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Druga próba namierzenia lokalizacji pokierowała ratowników w okolice Jankulakowskiego Wierchu niedaleko Białki Tatrzańskiej. Niestety, również ten trop okazał się mylny. Nieco więcej informacji przyniósł kontakt ze schroniskiem, w którym miała zatrzymać się turystka.

- Poszukiwana kobieta mogła zatrzymać się w jednym z pensjonatów na Słowacji i w schronisku Chata Zamkowskiego w Tatrach. Nasz dyspozytor zadzwonił na Słowację i ustalił, że poszukiwana osoba rzeczywiście nocowała w Chacie Zamkowskiego i zamierzała przez góry przejść do innego schroniska Chata Zbójnicka i potem do kolejnego - Śląski Dom - przekazał kierownik dyżuru TOPR Witold Cikowski.

Przypadkowy turysta odnalazł zwłoki

Dyżurny ratownik TOPR dowiedział się w schronisku, że kobieta wędrowała z psem. Pracownicy noclegowni odradzali jej wyjście w góry ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Poszukiwania przerwał telefon od polskiego turysty, który poinformował o odnalezieniu zwłok po słowackiej stronie Tatr.

- Turysta przekazał nam, że natknął się na zwłoki młodej kobiety, przy których był pies. Było to po północnej stronie szczytu Mała Wysoka, między przełęczami Rohatka i Polski Grzebień. Wiadomość przekazaliśmy stronie słowackiej - relacjonował Witold Cikowski.

Wiadomość o odnalezieniu ciała potwierdzili także słowaccy ratownicy górscy. Turystka znajdowała się na popularnym szlaku turystycznym prowadzącym w Tatry Wysokie w kierunku Polskiego Grzebienia. Po przybyciu na miejsce ratownicy HZS przetransportowali zmarłą 28-latkę drogą lądową na Litworowy Staw Białowodzki.

Dalej zwłoki przetransportowano śmigłowcem i samochodem terenowym do kostnicy. Pies został przekazany pod opiekę policjantów. Potwierdzono, że zwłoki kobiety należą do tej samej osoby, która dzień wcześniej w środę dodzwoniła się pod 112. Powód, dla którego nadajniki GPS wskazywały błędne dane, jest nieustalony.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt/Facebook

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >