Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Samolot musiał natychmiast zawrócić na lotnisko. Pilot poinformował o usterce
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 23.06.2024 11:56

Samolot musiał natychmiast zawrócić na lotnisko. Pilot poinformował o usterce

Samolot LOT
Fot. KAPiF (zdj. ilustracyjne)

Chwile grozy przeżyli pasażerowie samolotu lecącego z Warszawy do Grecji. Maszyna została zawrócona na stołeczne Lotnisko Chopina. Przyczyną miała być usterka techniczna. Pilot sam przekazał te informacje pasażerom siedzącym na pokładzie maszyny należącej do floty LOT.

Zawrócony samolot LOT-u

Wyjątkowy stres przeżyli pasażerowie lotu z Warszawy na grecką wyspę Samos. Boeing 737-800 LOT-u wystartował w minioną sobotę 22 czerwca po godz. 8 ze stołecznego lotniska. Kiedy maszyna znajdowała się nad Rumunią z uwagi na dalsze bezpieczeństwo lotu, załoga poinformowała pasażerów o powrocie do Warszawy.

Nie żyje 14-latek, ratownicy byli bezradni. Tragiczny początek wakacji

Przyczyną ustarka techniczna

W połowie drogi, nad Rumunią, nasz samolot Boeing 737-800 zawrócił do Warszawy z powodu usterki - jak zakomunikował pilot. Po powrocie na Okęcie dostaliśmy bon żywnościowy. Planowany wylot nowym samolotem o 15" - napisał cytowany przez TVN pan Wojciech.

Co się stało, że nagle polski samolot musiał zawrócić? Okazało się, że przyczyną była usterka techniczna, która po wykryciu skłoniła załogę do podjęcia decyzji, iż bezpieczniej będzie wrócić do Polski. Procedury są w takim przypadku jasne i nie było szans na dalsze kontynuowanie lotu.

ZOBACZ: Quiz o PRL. Wstydem jest wynik gorszy niż 6/10

Z powodu usterki technicznej samolot został zawrócony do Warszawy. Lądowanie odbyło się w trybie normalnym - przekazał rzecznik prasowy LOT-u, Krzysztof Moczulski. 

Lądowanie na Okęciu i ponowny start

Po zawróceniu maszyna dokonała lądowania na znajdującym się na Okęciu Lotnisku Chopina. Pomimo usterki nie było potrzeby lądowania w trybie awaryjnym i samolot usiadł na płycie lotniska w normalnym, standardowym trybie. Firma LOT podstawiła pasażerom drugi samolot. 

Samolot Boeing 737-800 wykonujący rejs LO6853 z Warszawy (WAW) do Samos (SMI) z powodu usterki technicznej został zawrócony do Warszawy. Lądowanie odbyło się w trybie normalnym. Dla pasażerów lotu LO6853 zostanie podstawiony nowy samolot. Ponowny wylot przewidywany jest na godzinę 15:00 - podsumował rzecznik.