Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ruda Śląska: Samochód dachował na A4, wszystko nagrała kamera
Jakub Franek
Jakub Franek 22.02.2023 12:00

Ruda Śląska: Samochód dachował na A4, wszystko nagrała kamera

None
youtube.com/stopcham [Screenshot]

Na jednym z odcinków autostrady A4 przebiegającej przez Rudę Śląską miał miejsce dramatycznie wyglądający wypadek drogowy. Kobieta kierująca Fiatem Punto rozpoczęła niepoprawny manewr wyprzedzania i słono za to zapłaciła. W jego wyniku uderzyła w inny samochód, a następnie wylądowała na dachu. Zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu, który szybko wylądował na dobrze znanym kanale STOP CHAM. 

Fiat Punto dachował na A4

Do zdarzenia doszło w środę 22 lutego około godziny 7:00 na odcinku autostrady A4, który przebiegał przez Rudę Śląską. Kierująca Fiatem Punto postanowiła wyprzedzić jadący przed nią samochód ciężarowy. 

Kobieta nie zauważyła nadjeżdżającego z tyłu Audi TT, przez co zahaczyła o nie podczas manewru wymijającego. 

Chwilę później jej auto odbiło się od barierek, nagle skręciło w prawo, po czym przewróciło się na dach. Całe zdarzenie można obejrzeć na nagraniu w serwisie YouTube zamieszczonym na kanale StopCham. Moment zdarzenia dosłownie mrozi krew w żyłach.

Przez prawie trzy lata miał oszukiwać pracodawcę. Gdy mundurowi weszli do jego domu, zamarli

Nikomu nic się nie stało

Na miejscu natychmiastowo pojawiła się policja. Szczęśliwie kierującej pojazdem nic się nie stało. Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach, po czym została przewieziona do placówki medycznej na rutynowe badania.

Sprawę komentuje policja

- W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie został poszkodowany, ale kierująca fiatem za nieprawidłowe wykonywanie manewru wyprzedzania, została ukarana mandatem karnym w wysokości 1050 złotych, dodatkowo na jej konto trafiło też 10 punktów karnych - przekazał aspirant sztabowy Adam Jachimczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Mundurowi po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Chociaż tym razem obyło się bez poszkodowanych, podobny wypadek mógł się skończyć tragicznie.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL