Goniec.pl
Para spadła z ośmiu metrów wysokości

Twitter/Sushmit Patil

Rosja: Para wypadła z balkonu. Przechodzień nagrał wypadek

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę 29 maja w Sankt Petersburgu w Rosji. Skłócona para zaczęła szarpać się na balkonie swojego mieszkania. Nagle jedna z barierek nie wytrzymała naporu i pękła. Przechodzień nagrał, jak zakochani spadają z wysokości około ośmiu metrów.

Olga i Jewgienij, którzy ulegli wypadkowi, są mieszkańcami Sankt Petersburga. Wczoraj około godziny 10:00 lokalnego czasu doszło pomiędzy nimi do gorącej sprzeczki. Zwaśnieni zakochani niemal natychmiast przeszli od słów do rękoczynów, co miało tragiczne konsekwencje.

Para spadła z ośmiu metrów wysokości

Anonimowy mężczyzna, który zwiedzał historyczne miasto, nie spodziewał się, że za moment będzie świadkiem scen rodem z filmu akcji. Miał przy sobie kamerę, którą rejestrował otaczające go zabytki i perełki rosyjskiej architektury z ubiegłych wieków. Towarzyszył mu znajomy.

- Spacerowałem z kolegą i filmowałem tę historyczną ulicę. Zauważyłem ich i zacząłem kręcić, kiedy to się stało. Ktoś z doświadczeniem medycznym był w pobliżu i sprawdził puls, mówiąc, że oboje przeżyli. Zadzwoniliśmy po karetkę - relacjonował świadek.

Na nagraniu, które zostało udostępnione w mediach społecznościowych, widać, jak barierka obluzowuje się pod naporem szarpiącej się pary. Władze Sankt Petersburga badają okoliczności incydentu i sprawdzają, czy balkon nie był wcześniej uszkodzony.

 [EMBED-243]

Skłócona para przeżyła dramatyczny wypadek. Oboje trafili do szpitala, gdzie pozostają pod opieką lekarzy. Są w stabilnym stanie, ale mają liczne złamania i stłuczenia. Szybka interwencja przechodniów pozwoliła nieuważnym Rosjanom ujść z opresji cało.

Nagranie udostępnione przez użytkownika Twittera o nazwie Sushmit Patil przeznaczone jest tylko dla osób o mocnych nerwach. Na wideo zarejestrowano zarówno moment załamania się barierki, jak i upadek ofiar nieszczęśliwego zdarzenia.

Mężczyzna upadł na betonowy chodnik jako pierwszy, uderzając o grunt z dużym impetem. Upadek wyglądał naprawdę groźnie - Jewgienij wylądował na plecach, co mogło skończyć się poważnymi uszkodzeniami kręgosłupa, prowadzącymi nawet do trwałej niepełnosprawności.

Kobieta z kolei spadła na chodnik przednią częścią korpusu, amortyzując głowę i brzuch kolanami i łokciami. Po chwili tuż obok niej wylądował metalowy taboret, który stał wcześniej na balkonie jej mieszkania. Przypadek uchronił Olgę przed obrażeniami, z jakimi mogło wiązać się uderzenie przedmiotem.

Z nagrania można wywnioskować, że po upadku partnerzy byli przytomni i próbowali wykonywać nieskoordynowane ruchy nogami i rękami. Wypadek - choć dramatyczny i groźny - okazał się być znacznie mniej dotkliwy, niż przewidywali przechodnie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Został poproszony o bycie chrzestnym. Otrzymał listę żądań

  • Były ksiądz Natanek może stanąć przed sądem za słowa o dzieciach z in vitro

  • Katowice: 14-latek nie żyje. Skoczył z dachu budynku

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >