Goniec.pl
tadeusz-rydzyk-radio-maryja

East News Jakub Kaminski

Radio Maryja nagle zamilkło na kilka godzin. Wiemy co się stało

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W piątek 2 lipca rozgłośnia Tadeusza Rydzyka przestała nadawać w większości regionów w Polsce. Radio Maryja przez kilka godzin zmagało się z poważną awarią. Dostęp do mediów zakonnika mieli tylko mieszkańcy Warszawy oraz okolic, a także osoby, które mają internet. Słuchacze nie otrzymali wiadomości o problemach toruńskiej radiostacji.

Założona przez Tadeusza Rydzyka rozgłośnia odnotowała w piątek awarię nadajników. Problemy techniczne odcięły słuchaczy większości regionów kraju od Radia Maryja. W tym czasie radiostacja cały czas nadawała programy – nawet te z udziałem słuchaczy, którzy mogli kontaktować się z mediami telefonicznie.

wypadek-zginelo-dziecko

Lubelskie: Rodzinna tragedia w Rudniku. Dwulatka wpadła do basenu, zmarła w szpitalu

CZYTAJ DALEJ

Awaria w instytucji Tadeusza Rydzyka trwała około kilku godzin. Według informacji przekazanych przez portal Wirtualnemedia.pl do problemów technicznych mogły doprowadzić komplikacje transmisji sygnału satelitarnego do nadajników. W tradycyjny sposób Radia Maryja mogli słuchać jedynie mieszkańcy Warszawy oraz okolic stolicy.

Koniec awarii rozgłośni Tadeusza Rydzyka

Media, które założył i nadal prowadzi Tadeusz Rydzyk, uporały się ostatecznie z problemami technicznymi. Awaria została zażegnana jeszcze tego samego dnia, jednak przez kilka godzin mnóstwo odbiorców rozgłośni nie wiedziało, co się stało.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Sygnały o skutkach awarii zaczęli komunikować słuchacze radia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pierwsze informacje o ewentualnych problemach technicznych pojawiły się także na forach internetowych, które poświęcone są radiofonii. Sygnał urwał się po południu.

Z wiadomości opublikowanych na łamach portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w tym czasie poprawnie funkcjonowała emisja programów radia w DAB+. Internauci nie mogli zrozumieć, dlaczego Radio Maryja nie poinformowało o tak poważnych problemach technicznych.

Warto przypomnieć, że instytucja zakonnika od 1994 roku posiada koncesję ogólnopolską. Nadawanie rozpoczęła natomiast trzy lata wcześniej. Zaraz po powstaniu toruńskich mediów w całym kraju rozeszły się informacje dotyczące imponującego zasięgu, jakim dysponuje Radio Maryja.

Przez pewien czas nawet Jarosław Kaczyński nie mógł pogodzić się z tym, że założyciel rozgłośni ma nadajnik na Uralu w Rosji, co miało być przykładem antyzachodniej postawy. Później polityk jednak pogodził się z dyrektorem radiostacji.

Tadeusz Rydzyk odniósł się do spekulacji na temat jego emerytury

Jeszcze nie tak dawno temat Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja rozgrzał ogólnopolskie media w związku ze spekulacjami dotyczącymi ewentualnego przejścia na emeryturę zakonnika. Przypominamy, że na łamach „Polityki” pojawił się artykuł, według którego redemptorysta został poproszony przez swojego przełożonego o zrezygnowanie z funkcji kierowniczej.

Stanowisko w tej sprawie zajął między innymi Tomasz Terlikowski – dziennikarz kojarzony ze środowiskiem katolickim oraz prawicowym. Autor wielu książek przyznał, że jeśli taka prośba rzeczywiście się pojawiła, to założyciel i dyrektor Radia Maryja najprawdopodobniej ustąpi, by nie łamać ślubów posłuszeństwa, które składał zakonowi.

Wreszcie do całej sprawy odniósł się sam Tadeusz Rydzyk. Zakonnik jasno oświadczył, że nie zamierza odchodzić na emeryturę i Radio Maryja w najbliższym czasie nie przewiduje żadnych poważnych zmian. Podkreślił, że jego instytucja funkcjonuje na wysokim poziomie i dyrektor ma jeszcze co do niej wiele planów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ryszard Terlecki potwierdził. PiS właśnie podjął decyzję ws. kandydata na RPO

  • Zakonnica nawołuje do Polaków. Siostra Michaela ostrzega przed "zwiększonym popędem"

  • Nie żyje Leszek Faliński, były perkusista zespołu "Dżem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska; Wirtualnemedia.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >