Goniec.pl
Syn Lecha Wałęsy

WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Przykre wieści o synu Lecha Wałęsy. Twierdzi, że nie może znaleźć pracy przez ojca

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Syn Lecha Wałęsy przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że nazwisko ojca przeszkadza mu w karierze zawodowej. Sławomir Wałęsa zdradził, że już od dawna szuka pracy, jednak za każdym razem jest odrzucany ze względu na powiązanie z legendarnym przywódcą "Solidarności". Nie pomogła nawet ucieczka do innego miasta.

Sławomir Wałęsa opuścił Gdańsk i na stałe zamieszkał w Toruniu. Syn Lecha Wałęsy miał nadzieję, że dzięki temu odetnie się od rodziny i postaci swojego słynnego ojca. Okazało się jednak, że znane nazwisko wcale mu nie pomaga, a wręcz odwrotnie. 

Syn Lecha Wałęsy nie może znaleźć pracy z powodu słynnego nazwiska

Sławomir Wałęsa to drugi syn Lecha i Danuty Wałęsów. Mężczyzna miał w przeszłości problemy z prawem, a także od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. 49-latek pozostaje również w konflikcie ze swoją rodziną, a kilkanaście lat temu zdecydował się opuścić rodzinny Gdańsk i na stałe zamieszkać w Toruniu.

Syn Lecha Wałęsy ma jednak poważny problem ze znalezieniem stałej pracy. 49-latek twierdzi, że największą przeszkodą w jego karierze zawodowej jest sławne nazwisko, a pracodawcy nie chcą go zatrudniać, ponieważ jest spokrewniony z legendarnym przywódcą „Solidarności”.

- Przez swoje nazwisko nie mogę znaleźć pracy. Byłem na kilku rozmowach kwalifikacyjnych i dobrze jest i jestem brany pod uwagę, dopóki nie zaczną się przyglądać mojemu nazwisku - przyznał Sławomir Wałęsa w rozmowie z „Super Expressem”.

[EMBED-243]

Mężczyzna tłumaczy, że ciągle napotyka ten sam schemat. Gdy pracodawca słyszy jego nazwisko, zaczyna mu się przyglądać i pyta, skąd pochodzi. Gdy 49-latek mówi, że z Gdańska, od razu widzi konsternację na twarzy osoby prowadzącej rozmowę kwalifikacyjną. Mężczyzna utrzymuje, że choć ma wiedzę i ma kompetencje, pracy nie dostaje. 

49-latek jest informatykiem. Sławomir Wałęsa zdaje sobie sprawę z tego, że pracodawcy boją się go zatrudniać, nie rozumie jednak dlaczego tak się dzieje. Mężczyzna jest w trudnej sytuacji i potrzebuje pracy, dlatego przy pomocy mediów zaapelował do toruńskich pracodawców.

- Mogę przy komputerach robić wszystko. Umiem też sieć zakładać. Nie mam dużych wymagań finansowych. Prace wezmę za najniższą krajową - przekonuje Sławomir Wałęsa.

Główną osią sporu pomiędzy Sławomirem Wałęsą a resztą jego rodziny jest jego problem z nadużywaniem alkoholu. Straszy brat 49-latka nalegał w zeszłym roku, by ten po raz kolejny udał się na odwyk. Wtedy doszło do sporu, Bogdan Wałęsa skierował do sądu rodzinnego wniosek o przymusowe leczenie młodszego brata.

- Ja na dwóch odwykach byłem i to wystarczy. Mój brat Bogdan chce mi coś na siłę udowodnić - tłumaczył 49-latek, który zarzekał się wówczas, że nie pójdzie na żadną rozprawę.

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >