Goniec.pl
Policja szuka zamaskowanego mężczyzny

Pixabay.com Andrzej Rembowski

Przed porwaniem 11-letniego Sebastiana zamaskowany mężczyzna napadł na dziewczynkę. Tylko kilometr dalej

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Policja przekazała zatrważające informacje. Zaledwie kilometr od miejsca, w którym porwano 11-letniego Sebastiana, dwa dni wcześniej mężczyzna zaatakował dziewczynkę. Biorąc pod uwagę bliskość obu miejsc i fakt, że Tomasz M., który porwał i zabił chłopca, przyznał, jakoby chciał porwać dziewczynkę i popełnił błąd, można przypuszczać, że obie sprawy łączy jego osoba. Policja póki co jednak zaprzecza.

W czwartek 20 maja na ulicy Hallera w Katowicach zamaskowany mężczyzna zaatakował dziewczynkę. Ta bawiła się z kolegami za jednym ze sklepów, jednak w pewnym momencie odłączyła się od kolegów, żeby wrócić po plecak, który zostawiła w pustostanie przy ogródkach działkowych.

Zamaskowany mężczyzna zaatakował dziewczynkę

Wtedy zaatakował ją mężczyzna. Według zeznań dziewczynki miał na sobie kominiarkę i różową bluzę. Cała sytuacja mogła skończyć się tragicznie, jednak dziewczynce udało się uciec, gdy napastnik goniąc ją przewrócił się przez drut ogrodzenia.

Dziecko wróciło do domu. Gdy opowiedziało rodzicom o zdarzeniu, tata natychmiast zabrał ją na komisariat, gdzie złożyli zawiadomienie o próbie popełnienia przestępstwa.

Zaledwie dwa dni później, w sobotę 22 maja, tylko kilometr od miejsca, gdzie dziewczynka została zaatakowana, porwano 11-letniego Sebastiana. Chłopiec bawił się na placu zabaw, jednak nigdy z niego nie wrócił do domu.

Dzień później policja zatrzymała 41-letniego Tomasza M., który podczas przesłuchania przyznał się do porwania i zabicia chłopca. Jednocześnie zeznał, że jego planem było porwanie dziewczynki, zmyliły go jednak długie włosy chłopca i gdy zorientował się, że popełnił błąd, było już za późno.

Czy coś łączy obie sprawy?

Dwie próby porwania dzieci w podobnym wieku, praktycznie w tej samej okolicy i w ciągu dwóch dni mogą sugerować, że dokonała ich ta sama osoba. Policja przynajmniej na razie nie łączy jednak obu tych spraw, co potwierdziła podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >