Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Prognoza pogody na weekend. Trzeba pamiętać o parasolach
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 17.02.2024 10:58

Prognoza pogody na weekend. Trzeba pamiętać o parasolach

deszczowa pogoda
Unsplash @bckfwd

Sobota niemal w całej Polsce zapowiada się bardzo pochmurnie i deszczowo. Mimo dosyć wysokiej temperatury w dzień, w nocy znów mogą pojawić się przymrozki, a słupki rtęci spadną poniżej zera. Momentami spodziewajmy się także silniejszych podmuchów wiatru. 

Pogoda w Polsce w sobotę 17 lutego

W sobotę temperatura w kraju będzie wysoka jak na miesiące zimowe i wyniesie od 6 do nawet 13 stopni. Najchłodniej nad morzem, 7-8 stopni na wschodzie i południu, ok. 10-11 stopni w centrum kraju i nawet do 13 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Sobota upłynie pod znakiem chmur i opadów deszczu. Możliwe krótkotrwałe rozpogodzenia i przejaśnienia. Na zachodzie i w centrum przelotne opady do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Można spodziewać się także umiarkowanego wiatru południowo-zachodniego do 60 kilometrów na godzinę. Noc z soboty na niedzielę będzie zimna przez front, który napłynie do naszego kraju z północy.

Jarosław Wolski dla Gońca: nie wylewałbym łez po Nawalnym

Prognoza pogody na weekend

Niedziela wciąż pochmurna, nad ranem spodziewane gęste mgły, a temperatura maksymalna od 2 stopni na Suwalszczyźnie do 9 na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany. Drugi dzień weekendu zapowiada się chłodniej, ale raczej bez deszczu.

Warunki biometeorologiczne w Polsce ulegną pogorszeniu do niekorzystnych. Korzystne warunki zaznaczą się tylko początkowo na południowym wschodzie. Pod koniec dnia na zachodzie niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka osłabnie do obojętnego - informuje IMGW.

W poniedziałek może być ślisko

Podobna pogoda czeka nas także w następnym tygodniu. Spodziewajmy się chmur i przelotnych opadów. Temperatura może się nieco obniżyć, chwilami powieje porywisty wiatr. Strefa opadów w poniedziałek 19 lutego przemieszczać się będzie z zachodu na wschód. Na termometrach od 3 do 9 stopni.

ZOBACZ: Prognoza pogody aż do czerwca. W kwietniu duża zmiana

W poniedziałek w części kraju może zrobić się ślisko. IMGW planuje wydanie ostrzeżeń najniższego stopnia w związku z oblodzeniem, głównie w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Tagi: Pogoda