Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Prace polowe zakończyły się tragedią. 14-latka przejechał ciągnik, w akcji ratowniczej śmigłowiec LPR
Natalia Janus
Natalia Janus 25.10.2022 12:34

Prace polowe zakończyły się tragedią. 14-latka przejechał ciągnik, w akcji ratowniczej śmigłowiec LPR

292972612 2857021707776454 3469029259404471023 n
Źródło/ OSP Trzemżal

Wielkopolska. 14-latek został przejechany przez ciągnik rolniczy! Do makabrycznego zdarzenia doszło w Mijanowie w powiecie gnieźnieńskim. Traktor przejechał po nastolatku, który ma prawdopodobnie uszkodzoną miednicę. Na miejscu interweniowali strażacy i ratownicy medyczni. W akcji również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopiec cudem uszedł z życiem.

Dziecko przejechane przez ciągnik rolniczy. 14-latek pomagał podczas prac polowych

Niestety, często okres letnich prac polowych i rolnych to także sezon dramatycznych wypadków - w tym tych z udziałem dzieci, które pomagają dorosłym, co nie raz doprowadziło już do tragedii. Również w sobotę (09.07) w Wielkopolsce doszło do makabrycznego zdarzenia. Podczas prac polowych dziecko zostało przejechane przez ciągnik rolniczy!

mapa

Źródło/GoogleMaps

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie st. kpt. Łukasz Michalak przekazał, że służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku przed godz. 17. Na miejscu okazało się, że ofiarą wypadku był 14-letni chłopiec. Dziecko z cudem uszło z życiem!

- Osobie poszkodowanej została udzielona pierwsza pomoc przez druhów OSP -relacjonuje strażak. - Następnie przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce wezwano też zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala - dodaje Michalak.

Nastolatek był przytomny. Ma uszkodzoną miednicę

Ranny nastolatek, w momencie przekazywania go zespołowi pogotowia, był przytomny. Ratownicy stwierdzili, że chłopiec prawdopodobnie ma uszkodzoną miednicę. Na miejsce wypadku zadysponowano strażackie zastępy m.in. z Gniezna, Trzemeszna i kujawsko-pomorskiego Mogilna.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Polsat News, goniec.pl