Goniec.pl
Policja poszukuje chłopców

Policja

Poznajesz chłopców ze zdjęcia? Trwają poszukiwania dwóch nastolatków

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Policja z województwa lubuskiego zaapelowała o pomoc w poszukiwaniu dwóch nastolatków, którzy wyszli wczoraj z domów i do tej pory nie wrócili do miejsc zamieszkania. 13 i 15-latek od chwili zaginięcia nie mieli kontaktu z bliskimi, którzy zgłosili ich zniknięcie służbom.

Lubuska policja poszukuje 13-letniego Filipa Pasiewicza oraz 15-letniego Marka Gawryszaka, którzy wczoraj wyszli z domów we wsi Ledno w gminie Trzebiechów i zniknęli bez śladu. Chłopcy ostatni raz widziani byli razem wczoraj około godziny 15:00.

Policja szuka dwóch zaginionych nastolatków

Z informacji przekazanych przez lubuskie służby wynika, że nastolatkowie w poniedziałek 10 maja 2021 roku wyszli z domów we wsi Ledno i dotąd nie wrócili do miejsca zamieszkania ani nie skontaktowali się z bliskimi. Rodziny zaginionych chłopców zgłosiły sprawę policji.

- Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek, około godz. 15 w miejscowości Ledno, w okolicy domu numer 8. Od tego czasu nie wiadomo, gdzie mogą się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami - przekazała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, cytowana przez portal rmf24.pl.

W poszukiwaniach chłopców uczestniczą nie tylko lubuscy policjanci, ale również członkowie okolicznych zastępów straży pożarnej oraz ochotnicy. Na razie nie udało się jednak ustalić żadnych szczegółów dotyczących dalszych losów zaginionych chłopców.

13-letni Filip ma 164 cm wzrostu i waży około 60 kg. Chłopiec ma krępą sylwetkę i krótko ścięte blond włosy, a także niebieskie oczy oraz prosty nos.

W dniu zniknięcia 13-latek miał na sobie pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem i napisem, granatowe spodnie dresowe z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana, a także czarne buty sportowe marki Reebok.

Z kolei jego 15-letni kolega ma 167 cm wzrostu i jest podobnej wagi. Marek Gawryszak jest szczupłej budowy ciała, ma krótkie włosy w kolorze ciemnego blondu oraz niebieskie oczy i prosty nos.

W poniedziałek 15-latek miał na sobie granatową bluzę bez kaptura z rysunkiem amerykańskiej flagi z przodu, czarne dresowe spodnie oraz szare buty sportowe marki Puma i czapkę z daszkiem typu moro.

Służby zaapelowały do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje o losie zaginionych chłopców, o kontakt z najbliższą sobie jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub pod numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >