Goniec.pl
pogrzeb porażające sceny

Unsplash.com/Rhodi Lopez (zdjęcie ilustracyjne)

Podczas pogrzebu okazało się, że grób nie jest wykopany. Trzeba było wszystko odwołać

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Niecodzienne sceny miały miejsce podczas pogrzebu zasłużonego kolejarza w Świerżach w województwie lubelskim. Ostatnie pożegnanie zmarłego emeryta zostało wstrzymane zaraz po mszy świętej. Powodem był niespodziewany brak dyspozycji grabarza, który nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Ksiądz zaprosił żałobników na kontynuowanie uroczystości w weekend.

Pogrzeb emerytowanego kolejarza, który odbył się – a raczej miał się odbyć – w Świerżach w gminie Dorohusk (powiat chełmski) dokładnie zaplanowano. Uroczystość miała mieć specjalny charakter. Na miejsce przyjechało wielu specjalnych gości, którzy mieli wziąć udział w ostatnim pożegnaniu pracownika.

Po mszy świętej okazało się jednak, że pogrzeb nie będzie mógł zakończyć się pochowaniem ciała. Wszystko przez grabarza, który nie wywiązał się ze swoich obowiązków i nie przygotował miejsca na cmentarzu, w którym miała spocząć trumna. Ksiądz spróbował wytłumaczyć pracownika.

Pogrzeb zakończył się powrotem ciała do zakładu pogrzebowego

Rodzina, przyjaciele, delegacja kolejarzy z Lublina i reprezentaci środowiska kolejarskiego z Warszawy – wszyscy pojawili się na pogrzebie cenionego emerytowanego kolejarza w Świerżach. Większość gości miała specjalne mundury pracownice, które zakłada się na ważne okazje.

W ostatnim pożegnaniu trumnę na cmentarz miało odprowadzić łącznie około 60 osób. Zmarły był zasłużonym kolejarzem, który cieszył się dużym szacunkiem wśród współpracowników.

[EMBED-243]

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalny portal Nowy Tydzień wszyscy żałobnicy zebrali się w kościele podczas nabożeństwa. W pewnej chwili dowiedzieli się od księdza, że po mszy uroczystość będzie musiała zostać przerwana. Okazało się, że nie można było pochować trumny z ciałem.

Dalsza część pogrzebu przełożona na weekend

Nikt, kto zjawił się na pogrzebie, nie mógł uwierzyć w słowa księdza, który odprawiał nabożeństwo. Duchowny oświadczył, że pochowanie zmarłego kolejarza jest niemożliwe, ponieważ grabarz nie wywiązał się z powierzonych mu obowiązków.

Jak się okazało, grabarz nie przygotował miejsca, w którym miała zostać złożona trumna. Z relacji kapłana wynikało, że grabarz nie wykopał dołu. Rodzina zmarłego dowiedziała się o tym dopiero podczas mszy.

Ksiądz przekazał na koniec, że dalsza część pogrzebu odbędzie się w weekend. W rozmowie z mediami tę niecodzienną sytuację próbował wyjaśnić proboszcz parafii pod wezwaniem św. apostołów Piotra i Pawła w Świerżach. Ze słów księdza Henryka Suchodolskiego wynika, że grabarz zmaga się z chorobą alkoholową.

Rozmawiając z dziennikarzami, proboszcz przyznał też, że nie po raz pierwszy doszło do tego typu sytuacji, w której grabarz zapomniał o wykonaniu powierzonych mu obowiązków. Kapłan przeprosił rodzinę oraz żałobników. Dodał, że grabarzowi najprawdopodobniej pomyliły się terminy.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >