Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policjanci z Łodzi pomogli seniorce na wózku inwalidzkim. Ciekawa reakcja internautów
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.02.2023 20:09

Policjanci z Łodzi pomogli seniorce na wózku inwalidzkim. Ciekawa reakcja internautów

Policjanci pomogli seniorce na wózku inwalidzkim, nagranie trafiło do sieci
Policja Województwa Łódzkiego

Policjanci z Łodzi stali się przykładem dla wszystkich. W sieci hitem staje się nagranie z połowy grudnia, na którym widać, jak funkcjonariusze wysiadają z radiowozu i kierują się w stronę zrozpaczonej kobiety na wózku inwalidzkim. Seniorka przegrała walkę z błotem pośniegowym.

Łódź: policjanci ruszyli na pomoc kobiecie na wózku inwalidzkim

Łódzcy policjanci trafili na usta niemal wszystkich Polaków. Wszystko za sprawą ich pozornie zwykłej postawy. Nikt inny nie zareagował jednak na zmagania seniorki.

Do zdarzenia doszło 13 grudnia, ale dopiero teraz zachowanie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zyskuje należne wyrazy uznania. Po silnych opadach śniegu seniorka próbowała przedostać się do sklepu.

Droga po podstawowe rzeczy, która była pokonywana przez nią już wiele razy, okazała się prawdziwą pułapką. Zalegający na chodnikach i drogach śnieg sprawił, że kobieta ugrzęzła i nie miała siły, by jechać dalej. Na szczęście obok przejeżdżał radiowóz.

Policjanci wyszli z radiowozu i zaczęli pchać wózek

- Błoto pośniegowe utrudnia poruszanie się po drogach nie tylko samochodom - przekazała w opisie zdjęcia Policja Województwa Łódzkiego. - Starsza pani, która utknęła na swoim wózku inwalidzkim w drodze do sklepu - wyjaśnili policjanci.

Na nagraniu z nietypowej akcji łódzkiej policji widać, jak dwóch funkcjonariuszy wysiada z radiowozu. Jeden z nich chwyta za rączki wózka inwalidzkiego i zaczyna go pchać jezdnią.

Bardzo szybko docierają do pobliskiej Biedronki. Przez całą trasę seniorce i jej policyjnej eskorcie towarzyszy jadący powoli radiowóz.

Łodzianie "zachwyceni" postawą policjantów

Drobny gest, który okazał się wybawieniem dla zakopanej w śniegu seniorki, wywołał ciekawą reakcję wśród mieszkańców Łodzi. Pod filmem udostępnionym na Facebooku zaroiło się od komentarzy.

- Brawo panowie! Teraz się pochwalcie jaki mandacik wypisaliście tej pani!? - brzmi jeden z nietypowych komentarzy. Każde kolejne słowo tylko udowadnia, że Polska Policja nie ma zbyt dobrej opinii wśród obywateli.

- Zaczynają "naprawiać" wizerunek? - pyta ktoś inny. - Jak pomagałem staruszce przejść przez ruchliwą ulice nikt mnie nie kamerował i gloryfikował. Normalne zachowanie, które nie powinno nikogo dziwić... - dodał kolejny komentujący.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: