Goniec.pl

Policja Województwa Łódzkiego

Policjanci z Łodzi pomogli seniorce na wózku inwalidzkim. Ciekawa reakcja internautów

7 Lutego 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Policjanci z Łodzi stali się przykładem dla wszystkich. W sieci hitem staje się nagranie z połowy grudnia, na którym widać, jak funkcjonariusze wysiadają z radiowozu i kierują się w stronę zrozpaczonej kobiety na wózku inwalidzkim. Seniorka przegrała walkę z błotem pośniegowym.

Łódź: policjanci ruszyli na pomoc kobiecie na wózku inwalidzkim

Łódzcy policjanci trafili na usta niemal wszystkich Polaków. Wszystko za sprawą ich pozornie zwykłej postawy. Nikt inny nie zareagował jednak na zmagania seniorki.

Do zdarzenia doszło 13 grudnia, ale dopiero teraz zachowanie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zyskuje należne wyrazy uznania. Po silnych opadach śniegu seniorka próbowała przedostać się do sklepu.

Droga po podstawowe rzeczy, która była pokonywana przez nią już wiele razy, okazała się prawdziwą pułapką. Zalegający na chodnikach i drogach śnieg sprawił, że kobieta ugrzęzła i nie miała siły, by jechać dalej. Na szczęście obok przejeżdżał radiowóz.

Policjanci wyszli z radiowozu i zaczęli pchać wózek

- Błoto pośniegowe utrudnia poruszanie się po drogach nie tylko samochodom - przekazała w opisie zdjęcia Policja Województwa Łódzkiego. - Starsza pani, która utknęła na swoim wózku inwalidzkim w drodze do sklepu - wyjaśnili policjanci.

Na nagraniu z nietypowej akcji łódzkiej policji widać, jak dwóch funkcjonariuszy wysiada z radiowozu. Jeden z nich chwyta za rączki wózka inwalidzkiego i zaczyna go pchać jezdnią.

Bardzo szybko docierają do pobliskiej Biedronki . Przez całą trasę seniorce i jej policyjnej eskorcie towarzyszy jadący powoli radiowóz.

Łodzianie "zachwyceni" postawą policjantów

Drobny gest, który okazał się wybawieniem dla zakopanej w śniegu seniorki, wywołał ciekawą reakcję wśród mieszkańców Łodzi. Pod filmem udostępnionym na Facebooku zaroiło się od komentarzy.

- Brawo panowie! Teraz się pochwalcie jaki mandacik wypisaliście tej pani!? - brzmi jeden z nietypowych komentarzy. Każde kolejne słowo tylko udowadnia, że Polska Policja nie ma zbyt dobrej opinii wśród obywateli .

- Zaczynają "naprawiać" wizerunek? - pyta ktoś inny. - Jak pomagałem staruszce przejść przez ruchliwą ulice nikt mnie nie kamerował i gloryfikował. Normalne zachowanie, które nie powinno nikogo dziwić... - dodał kolejny komentujący.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]