Policja przerwała przyjęcie weselne Żródło: Freepik/wirestock

Policja przerwała wesele w Starogardzie Gdańskim

27 Kwiecień 2021 Irmina JachIrmina Jach

Nowożeńcy z Pomorza, pomimo pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń sanitarnych, postanowili zorganizować przyjęcie weselne w jednej z restauracji w Starogardzie Gdańskim. Wesele odbyło się w minioną sobotę 24 kwietnia. Zabawę przerwała interwencja policji.

W sobotę 24 kwietnia około godziny 21:00 policjanci z komendy w Starogardzie Gdańskim otrzymali zgłoszenie o nielegalnej imprezie, która odbywała się w lokalu gastronomicznym. Funkcjonariusze mieli obowiązek sprawdzić, czy doszło do zdarzenia, o którym informował anonimowy rozmówca.

Policja przerwała przyjęcie weselne

Po przyjechaniu na miejsce mundurowi potwierdzili uzyskaną informację. W lokalu znajdowało się łącznie około czternastu osób. Wszyscy uczestnicy zabawy weselnej zostali wylegitymowani. Impreza odbywała się bez udziału zespołu muzycznego.

- Dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy potwierdzili otrzymaną informację. Policjanci weszli do pomieszczenia, w którym odbywało się przyjęcie bez udziału zespołu muzycznego - przekazał Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Wszyscy uczestnicy wesela oraz menadżer lokalu zostali ukarani mandatami karnymi. Policja poinformowała o sprawie także sanepid. Inspektorzy mają obowiązek przeprowadzenia postępowania. Mogą odstąpić od wykonania kary i poprzestać na pouczeniu lub nałożyć karę grzywny do 30 tysięcy złotych.

W kieleckim szpitalu zmarł jordański sportowiec Rashed Al SwaisatW kieleckim szpitalu zmarł jordański sportowiec Rashed Al SwaisatCzytaj dalej

- Interwencja przebiegała spokojnie, a policjanci nie odnotowali żadnych incydentów. Po zakończeniu czynności przez mundurowych uczestnicy imprezy opuścili lokal- poinfomowała Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

W związku ze zorganizowaniem wesela wszczęto dochodzenie w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Za to przestępstwo może grozić nawet osiem lat pozbawienia wolności.

To niepierwsza tego typu interwencja w ostatnim czasie. Do podobnego zdarzenia doszło w sobotę 10 kwietnia w Łukowie w województwie lubelskim. Funkcjonariusze wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pojawili się na miejscu około godziny 20:00.

W lokalu spotkali około piętnastu uczestników zabawy. Wszyscy zachowywali się spokojnie i dbali o zachowanie zasad bezpieczeństwa - eksperci z sanepidu uznali, że na miejscu nie doszło do rażących naruszeń. Goście dobrowolnie i z własnej inicjatywy opuścili przyjęcie.

Funkcjonariusze zdecydowali się poprzestać na jednym mandacie, który otrzymał menadżer restauracji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł