Goniec.pl
policja wyciekły zdjęcia

Straż Miejska Warszawa

Policja odnalazła szczątki, które mogą być ludzkie

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja zabezpieczyła już teren, na którym odnaleziono szczątki przypominające ludzkie. Wcześniej na miejscu pojawili się strażnicy miejscy, którzy otrzymali zgłoszenie o zaśmiecaniu obszaru w pobliżu zakładu utylizacji śmieci przy ulicy Zab

Po makabrycznym odkryciu, którego dokonali funkcjonariusze warszawskiej straży miejskiej, sprawę przejęła policja. Na terenie przy zakładzie utylizacji śmieci znajdującym się na Targówku odnaleziono kości, które przypominają fragment ludzkiego szkieletu. Szczątki są obecnie badane przez policyjnych techników.

Jadąc na miejsce odkrycia, strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego nie spodziewali się, że będą potrzebowali pomocy policji. Funkcjonariusze wcześniej otrzymali zgłoszenie o zaśmiecaniu terenu. Podczas standardowych czynności nieoczekiwanie znaleźli szczątki, które wywołały w nich duży niepokój.

Policja zabezpieczyła szczątki, które mogą być ludzkie

Zanim strażnicy miejscy postanowili zawiadomić policję, spodziewali się, że podczas rutynowej kontroli na miejscu znajdą nielegalnie wyrzucone śmieci, które mogłyby pochodzić z remontu. Jednak zamiast gruzu w zaroślach dostrzegli kości.

Po przyjrzeniu się stwierdzili, że znaleziony szkielet mógł należeć do człowieka. Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zawiadomili funkcjonariuszy policji o niepokojącym odkryciu. W okolicy zakładu utylizacji odpadów komunalnych przy ulicy Zabranieckiej zjawiły się służby mundurowe.

[EMBED-242]

Wcześniej straż miejska odbierała już zgłoszenia o nielegalnym wyrzucaniu śmieci na terenach zielonych znajdujących się w pobliżu zakładu utylizacji śmieci na Targówku.

Policja przejęła sprawę i czeka na wyniki ekspertyzy

Po otrzymaniu zawiadomienia o niepokojącym odkryciu strażników miejskich na miejscu pojawił się patrol policji oraz policyjni technicy, którzy rozpoczęli czynności. Po wielogodzinnej interwencji wszystkie prace zostały zakończone.

Funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziony fragment szkieletu wraz z kilkoma innymi kośćmi. Zebrane dowody zostały przekazane do dalszej ekspertyzy. Eksperci chcą sprawdzić, czy fragmenty szkieletu należały do człowieka, czy do zwierzęcia.

Obecnie całą sprawą zajmuje się policja. Funkcjonariusze czekają na wyniki badań, które mają potwierdzić, czy szczątki są ludzkie. O tym niecodziennym zdarzeniu straż miejska poinformowała dzisiaj, w piątek 23 kwietnia.

Poniżej publikujemy zdjęcia opublikowane na stronie Straży Miejskiej Warszawa. Przedstawiają one między innymi kości, które kształtem przypominają fragmenty kręgosłupa 

Fot. Straż Miejska Warszawa

Fot. Straż Miejska Warszawa

Fot. Straż Miejska Warszawa

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >