Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Polacy po świętach ruszyli do Biedronki. "Zakupów zrobić nie mogę"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 02.04.2024 20:40

Polacy po świętach ruszyli do Biedronki. "Zakupów zrobić nie mogę"

Biedronka
Fot. materiały własne

We wtorek 2 kwietnia po świętach wielu Polaków ruszyło do Biedronki uzupełnić spożywcze zapasy. Jak się jednak okazuje, niektórych klientów napotkały pewne problemy i nie mogli zrobić zakupów. - Sklep jak muzeum, możesz wejść i pooglądać - donosi jeden z rozczarowanych konsumentów.

Klienci poszli do Biedronki i srogo się rozczarowali

Święta Wielkanocne już za nami. Z tego powodu jak co roku wielu z nas tłumnie ruszyło do sklepów już pierwszego dnia roboczego, aby co nieco uzupełnić spożywcze zapasy, utracone podczas świątecznego długiego weekendu. Jak się jednak okazuje, wielu klientów Biedronki miało z tym problemy. Pojawiły się niespodziewane kłopoty, które spowodowały, że niektórzy nie mogli kupić potrzebnych produktów. Sklep zalała lawina komentarzy w mediach społecznościowych.

No faktycznie do "Biedronki idę" i zakupów zrobić nie mogę. Zawitałem do Biedronki na Igańskiej w Warszawie, chce kupić wodę obsługa mówi, że nie mogę bo zmiana vatu, nabiał? To samo Warzywa też, zapytałem czy cokolwiek mogę nie uzyskałem odpowiedzi, sklep jak muzeum możesz wejść i pooglądać - pisze pan Marcin.

Testament Jana Pawła II. Nie wypełniono jego ostatniej woli?

"Biedronka nie jest przygotowana na zmianę cen z VAT"

Pod postem, w którym Biedronka w swoich mediach społecznościowych informuje o kolejnych atrakcyjnych voucherach i okazjach, pojawiły się komentarze od zirytowanych konsumentów. Jak czytamy, również w niektórych miejscach na Podlasiu dzisiejszego dnia pojawiły się problemy ze zrobieniem zakupów.

ZOBACZ: Biedronka opublikowała niewinny wpis. Klienci się nie hamowali

Dziś Biedronka nie jest przygotowana na zmianę cen z VAT i w Suwałkach od rana informują, że produkty te nie wchodzą na kasę. Co jest? - zastanawia się internautka.

W odpowiedzi na komentarze wzburzonych klientów Biedronka "przeprasza za napotkane niedogodności".

Zerowy VAT na żywność zniesiony. Od 1 kwietnia ceny będą wyższe

Warto podkreślić, że przed kilkoma tygodniami obecny rząd zdecydował, że zerowy VAT na żywność przestanie funkcjonować wraz z dniem 1 kwietnia. W związku z tym podstawowe produkty spożywcze czekają zmiany w cenach.

Zerowy VAT funkcjonował od lutego 2022 roku. Był on odpowiedzią poprzedniego rządu na wysoką inflację. Wprowadzenie ulgi miało pomóc Polakom w dobie kryzysu gospodarczego. Teraz Ministerstwo Finansów tłumaczy, że powodem podjętej decyzji jest znaczny spadek wskaźnika inflacji oraz spadek tempa wzrostu cen żywności.

Według wstępnych danych GUS inflacja w styczniu obniżyła się do 3,9 proc. rok do roku i było to najniższe tempo wzrostu cen konsumpcyjnych w tym ujęciu od marca 2021 r. - informował resort.