Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) Jakub Kaminski/East News

"Pojechał do szpitala po zdrowie, a przywiozą go w trumnie". Rodzina pacjenta, który zmarł w pożarze, zabrała głos

5 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

- Pojechał do szpitala po zdrowie, a przywiozą go w trumnie - powiedziała matka Arkadiusza M., który spłonął w częstochowskim szpitalu. - Nie wiem, czy był przywiązany pasem bo nogi miał przykryte - dodała siostra, która widziała się z bratem na pół godziny przed tragedią.

- To do mnie nie dociera, mój syn musiał umierać w męczarniach. Co robiły pielęgniarki?- pyta w rozmowie z "Faktem" pani Irena. Oddała syna pod opiekę lekarzy w szpitalu, by ci mu pomogli, ale on z placówki już nigdy nie wyszedł.

W zeszłą niedzielę 35-letni Arkadiusz przewieziony został przez pogotowie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. PCK w Częstochowie na oddział neurologiczny. W środę wybuchł tragiczny pożar, w którym zginął .

Jeszcze na około pół godziny przed pojawieniem się płomieni u Arkadiusza była siostra. - Brat spał, był po dużej dawce tabletek, nie dało się z nim porozmawiać. Ręce mu zwisały swobodnie z łóżka - relacjonowała dla "Faktu" pani Żaneta.

Zginął ich syn i brat, pojawiają się pytania o bezpieczeństwo

Pożar w szpitalu w Częstochowie - mimo natychmiastowej reakcji służb - przyniósł ze sobą ofiary śmiertelne. Rodzina Arkadiusza nie może pogodzić się z tym, że ich syn i brat zginął.

Pojawiają się pytania o bezpieczeństwo pacjentów leczonych w placówce. Rodzina zmarłego w rozmowie z "Faktem" wprost mówi, że nie wie, czy zmarły Arkadiusz był lub nie przywiązany do łóżka, co znacznie utrudniało nie tylko ucieczkę, ale samą ewakuację chorego.

50-latek, który leżał z nim na sali również umarł. W stanie krytycznym trafił do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Natychmiastowy transport śmigłowcem nie pomógł, dzień później (w czwartek) z poparzeniami 85 proc. ciała mężczyzna zmarł.

Siostra pana Arkadiusza wróciła pamięcią do wizyty w częstochowskim szpitalu. Wspomniała, że kiedy odwiedzała brata ją oraz jej męża zaskoczył fakt, iż sale były pozamykane. Pielęgniarki siedzące w dyżurce po krótkiej wizycie kobiety ponownie zamknęły drzwi do sali, gdzie leżał zmarły w pożarze 35-latek.

- To wtedy, tuż po naszym wyjściu musiało dojść do tragedii - powiedziała dla "Faktu" pani Żaneta. Kobieta zwróciła również uwagę na osobę, z którą jej brat leżał na sali. To również sprawiło, iż bliscy pacjenta, który zginął w płomieniach zadają kolejne pytania.

Ogień został podłożony celowo?

W przyszłym tygodniu odbędzie się sekcja zwłok zmarłego Arkadiusza, a po nim rodzina złoży jego ciało w rodzinnej wsi. - To jest jak koszmarny sen - powiedziała matka mężczyzny.

Pani Irena w rozmowie z "Faktem" dodała, że zrobi wszystko, by osoby winne śmierci jej syna poniosły karę. - W tej sprawie jest tyle niewiadomych. Jeśli ten mężczyzna obok był przywiązany również do łóżka to jakim cudem i skąd miał zapalniczkę lub zapałki, by zapalić papierosa. A może zrobił to celowo, by podpalić salę? - powiedzieli bliscy zmarłego w pożarze szpitala pacjenta.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nad Polskę nadciąga Heinrich. Synoptycy ostrzegają, zagrożenia w 10 województwach
Czytaj więcej >

Polska

W Polsce padła wysoka wygrana w Eurojackpot. Mamy nowego milionera
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaginęła 13-letnia Nikola z Chorzowa. Ojciec nastolatki prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska

Wypadek 2-latka na trampolinie. Lądował śmigłowiec LPR, stan dziecka jest ciężki
Czytaj więcej >

Życie

Ceny nad polskim morzem to paranoja. Porcje lodów to śmiech na sali, a cztery ziemniaki kosztują 52 zł
Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezydent podpisał ustawę ws. bezpiecznego kredytu mieszkaniowego. Jest wiele korzyści
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Jan Jałowczyk

Wielkopolskie: 3-letnia dziewczynka wpadła do żaru po ognisku. Lekarze walczą o jej zdrowie
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Miesiąc temu zmarł Kamilek. Ulicami Częstochowy przeszedł marsz, tata chłopca zabrał głos
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Silny wybuch w Stalowej Woli, są ranni. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Rybnik: operator miejskiej kamery przecierał oczy ze zdumienia. "Rusałka" w centrum miasta
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Turek: 11-latek porażony prądem podczas jazdy na rolkach. Chwycił się latarni ulicznej
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

18-latka wiozła mamę, za rogiem czekała śmierć. Obie kobiety nie żyją
Czytaj więcej >