Goniec.pl
Straż pożarna

(zdj. ilustracyjne) Jakub Kaminski/East News

"Pojechał do szpitala po zdrowie, a przywiozą go w trumnie". Rodzina pacjenta, który zmarł w pożarze, zabrała głos

5 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

- Pojechał do szpitala po zdrowie, a przywiozą go w trumnie - powiedziała matka Arkadiusza M., który spłonął w częstochowskim szpitalu. - Nie wiem, czy był przywiązany pasem bo nogi miał przykryte - dodała siostra, która widziała się z bratem na pół godziny przed tragedią.

- To do mnie nie dociera, mój syn musiał umierać w męczarniach. Co robiły pielęgniarki?- pyta w rozmowie z "Faktem" pani Irena. Oddała syna pod opiekę lekarzy w szpitalu, by ci mu pomogli, ale on z placówki już nigdy nie wyszedł.

Piotr Kraśko zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego i TVP używając cytatu prezesa PiS z konwencji

Piotr Kraśko czekał do ostatniej minuty "Faktów". Bezlitośnie zakpił z Jarosława Kaczyńskiego

CZYTAJ DALEJ

W zeszłą niedzielę 35-letni Arkadiusz przewieziony został przez pogotowie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. PCK w Częstochowie na oddział neurologiczny. W środę wybuchł tragiczny pożar, w którym zginął.

Jeszcze na około pół godziny przed pojawieniem się płomieni u Arkadiusza była siostra. - Brat spał, był po dużej dawce tabletek, nie dało się z nim porozmawiać. Ręce mu zwisały swobodnie z łóżka - relacjonowała dla "Faktu" pani Żaneta.

Zginął ich syn i brat, pojawiają się pytania o bezpieczeństwo

Pożar w szpitalu w Częstochowie - mimo natychmiastowej reakcji służb - przyniósł ze sobą ofiary śmiertelne. Rodzina Arkadiusza nie może pogodzić się z tym, że ich syn i brat zginął.

Pojawiają się pytania o bezpieczeństwo pacjentów leczonych w placówce. Rodzina zmarłego w rozmowie z "Faktem" wprost mówi, że nie wie, czy zmarły Arkadiusz był lub nie przywiązany do łóżka, co znacznie utrudniało nie tylko ucieczkę, ale samą ewakuację chorego.

50-latek, który leżał z nim na sali również umarł. W stanie krytycznym trafił do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Natychmiastowy transport śmigłowcem nie pomógł, dzień później (w czwartek) z poparzeniami 85 proc. ciała mężczyzna zmarł.

Nagranie ze szpitala, gdzie leczone są dzieci: materace leżą na ziemi, w salach dostawiane są łóżka

20 łóżek i 47 pacjentów w szpitalu dla dzieci i młodzieży. Nagranie pokazuje warunki leczenia najmłodszych

CZYTAJ DALEJ

Siostra pana Arkadiusza wróciła pamięcią do wizyty w częstochowskim szpitalu. Wspomniała, że kiedy odwiedzała brata ją oraz jej męża zaskoczył fakt, iż sale były pozamykane. Pielęgniarki siedzące w dyżurce po krótkiej wizycie kobiety ponownie zamknęły drzwi do sali, gdzie leżał zmarły w pożarze 35-latek.

- To wtedy, tuż po naszym wyjściu musiało dojść do tragedii - powiedziała dla "Faktu" pani Żaneta. Kobieta zwróciła również uwagę na osobę, z którą jej brat leżał na sali. To również sprawiło, iż bliscy pacjenta, który zginął w płomieniach zadają kolejne pytania.

Ogień został podłożony celowo?

W przyszłym tygodniu odbędzie się sekcja zwłok zmarłego Arkadiusza, a po nim rodzina złoży jego ciało w rodzinnej wsi. - To jest jak koszmarny sen - powiedziała matka mężczyzny.

Pani Irena w rozmowie z "Faktem" dodała, że zrobi wszystko, by osoby winne śmierci jej syna poniosły karę. - W tej sprawie jest tyle niewiadomych. Jeśli ten mężczyzna obok był przywiązany również do łóżka to jakim cudem i skąd miał zapalniczkę lub zapałki, by zapalić papierosa. A może zrobił to celowo, by podpalić salę? - powiedzieli bliscy zmarłego w pożarze szpitala pacjenta.

Różnica cen w Polsce i Niemczech jest uderzająca, na podstawowe produkty wydasz fortunę

Polacy na początku roku zajrzeli do sklepu w Niemczech, opadły im szczęki. Różnica nawet przy chlebie i ziemniakach

Polak i Niemiec, idąc do sklepu, zostawiają obecnie przy kasie fortunę, ale okazuje się, że mimo wszystko zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej. O ile w Polsce chleb jest tańszy, to Niemiec za swoją najniższą krajową aż 1003 bochenki, w czasie gdy Polak za swoje wynagrodzenie minimalne kupi ich... zaledwie 514. Oto porównanie ze sklepów z Polski i Niemiec.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >