Goniec.pl
Pawel Wodzynski/East News

Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński ma zaskakującą propozycję. Chce zmienić sposób liczenia głosów

25 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Oleśnicy wyraził przekonanie, że jego partia jest w stanie zwyciężyć w uczciwych wyborach. „Jeśli my wygramy, wygra Polska” – rzekł do zgromadzonego audytorium. Prezes partii rządzącej zapowiedział zmiany w ustawie dotyczącej sposobu liczenia głosów oraz utworzenie „korpusu ochrony wyborów”.

Jarosław Kaczyński zawczasu zapowiedział zwycięstwo PiS

73-letni prezes partii Prawo i Sprawiedliwość wysunął śmiałe przypuszczenie dotyczące wyniku jego ugrupowania w przyszłorocznych wyborach. Jednocześnie „wbił szpilę” wszystkim partiom opozycyjnym.

- Wszystko jedno, czy oni zjednoczą się do Sasa do Lasa, czy się nie zjednoczą. To my możemy wygrać – oznajmił zuchwale w Oleśnicy.

Jarosław Kaczyński

Sondaż: Polacy odsyłają Kaczyńskiego na emeryturę. "Powinien odejść z polityki jak najszybciej"

CZYTAJ DALEJ

Aby elektorat PiS (łącznie z tzw. przystawkami) mógł odnieść kolejny, trzeci z kolei triumf, „potrzebna jest praca”. Takie zwycięstwo nie zdarzyło się jeszcze nikomu w historii III RP. Polityk zwrócił się do wszystkich swoich sympatyków oraz – zwłaszcza – członków partii:

- Trzeba mówić, trzeba walczyć z tym gigantycznym kłamstwem, przemalowywaniem się. Trzeba się nie dać oszukiwać. I to jest pierwsza sprawa – rzekł stanowczo.

Władze Prawa i Sprawiedliwości chcą zmienić sposób liczenia głosów

Brat zmarłego w katastrofie w Smoleńsku prezydenta kontynuował swoją wypowiedź i określił, jak z jego perspektywy może wyglądać druga sprawa. Podkreślił, że w czasie nadchodzących wyborów potrzebna jest ochrona, by moc sprawować obywatelską pieczę nad ich przebiegiem. W tym celu zaproponował utworzenie „korpusu ochrony wyborów”.

- Musimy stworzyć korpus ochrony wyborów. Jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji obwodowych. W każdej powinny być dwie osoby od nas – zapowiedział.

Wyraził również obietnicę, że jeszcze podczas IX kadencji Sejmu przygotowana zostanie ustawa, która wprowadzi znaczące zmiany w sposobie liczenia głosów „tak, by był on bardziej transparentny”.

- Wprowadzimy różne rygory, żeby nie można było robić różnych nieładnych rzeczy, bo z pewnym sceptycyzmem patrzymy na wyniki niektórych wyborów, w szczególności samorządowych – asekuracyjnie podkreślił, wieszcząc dalej:

- My nikogo nie namawiamy, żeby nam przy liczeniu pomagał, my chcemy, żeby było to uczciwie policzone. My mamy prawo wybrać władze. I to musimy przeprowadzić w praktyce, jestem przekonany, że uczciwe wybory wygramy my. (…) A jeśli my wygramy, to wygra Polska. Niech żyje Polska – krzyknął podczas swojego wystąpienia.

Prezes PiS przepowiada wzmocnienie polskiej armii i poprawę jakości służby zdrowia

Jarosław Kaczyński zagwarantował, że jego partia będzie podejmowała dalsze działania w celu wzmocnienia nie tylko liczebności, ale i ogólnej siły polskich sił zbrojnych.

- Nasze zbrojenia mogą budzić różnego rodzaju opory, będzie być może trzeba podejmować także mniej popularne decyzje, bo nasza armia musi być liczna. Musimy być po prostu przygotowani. To jest nasz obowiązek, to jest nasza odpowiedzialność. Dlatego nasz rząd (…), nasz obóz polityczny musi wziąć za to odpowiedzialność – skwitował.

Były premier wskazał również na sprawy, które nie zostały „naprawione”. Nie wymienił ich jednak, a całą swoją uwagę skupił usługach zdrowotnych.

 - Trzeba podjąć te sprawy, które nie do końca zostały załatwione, jak choćby służbę zdrowia

Przypomniał, że w przyszłym roku zwiększone zostaną nakłady finansowe na szeroko pojęte zdrowie. W 2022 jest to 133,6 mld złotych, zaś w 2023 ma to być 157 mld, czyli 23,4 mld zł więcej.

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu

Przyłapali prezesa PiS w Sejmie, są zdjęcia. Trudno uwierzyć, co zrobił Jarosław Kaczyński

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu. Prezes PiS nie zwracał uwagi na polityka przemawiającego z mównicy. Jego uwaga skupiona była zupełnie gdzie indziej. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio Zet

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >